line

Potrebujete v eshope nastaviť veľkoobchodné a maloobchodné ceny na konkrétne produkty? V produkte je možné zadať len jednu základnú cenu "Price". Je však možné pre konkrétne skupiny užívateľov cez Price for groups nastaviť navýšenie alebo zníženie ceny z tejto základnej ceny poprípade nastaviť inú cenu bez závislosti na základnej cene. Jedná sa teda o nastavenie ceny produktu pre rôzne skupiny užívateľov vypočítanej zo základnej ceny produktu.

Možnosť cenových hladín pre užívateľské skupiny je dostupná len pre variant ESHOP Premium.
ExamplePre skupinu užívateľov "Veľkoodberateľ" sa budú ceny produktov v eshope zobrazovať o 10% nižšie od základnej ceny. Prípadne nastavíte vlastnú cenu.

ExampleAk napríklad chcete aby pre vybranú užívateľskú skupinu bola pôvodná cena produktu znížená o 10% nastavíte do riadku požadovanej skupiny nasledujúce nastavenia:

  • Riadok vybranej skupiny
    • Value "-10"
    • Type percentage increase by

Toto nastavanie je nadradené položke "Group price", ktorú ste mohli nastaviť v sekcii Users / Groups v úprave konkrétnej užívateľskej skupiny v záložke E-shop. Teda ak do produktu pridáte nastavenie základnej ceny produktu pre konkrétnu užívateľskú skupinu, bude aplikované práve toto nastavenie.

V systéme je možné cenu produktov nastavovať pomocou rôznych možností (množstevná zľava, príplatok skupiny, príplatok subvariantu, marža, zľava na produkt, zľava užívateľskej skupiny, zľavový kupón, vernostné body, ...), odporúčame tak pozorne si prečítať nápovedu How to work with prices, discounts and special offers in eshop? o tom kedy sa konkrétna možnosť úpravy ceny produktu uplatní.

Contact uswe are providing the support from 9 am to 5 pm