line

Aké sú možnosti vytvorenia eshopu?

Pýtate sa aký je najlepší spôsob na vytvorenie vlastného eshopu? Jednoznačná odpoveď neexistuje, keďže dnes už Vám môže eshop vytvoriť kamarát, programátor na voľnej nohe (freelancer), firma alebo program (software) na to určený. Ukážme si teda dostupné možnosti ako na vlastný eshop:

  • Eshop na mieru
  • Eshop na opensource
  • Eshop na prenájom (SaaS)

Súčasťou každého eshopu by mala byť administrácia z ktorej celý eshop spravujete. Takáto administrácia sa nazýva redakčný systém alebo v angl. skratke CMS (content management system). Pre Vás, ako majiteľa nového eshopu je informácia aký CMS systém bude pre Vás použitý veľmi dôležitá.

Ako funguje eshop na mieru?

ExampleDefinícia dopytu pre formu tvorby eshopu na mieru: Chcem eshop podľa vlastných špecifických požiadaviek s unikátnym dizajnom, mám vysoký budget, s dokončením a spustením ideálne do 30-60 dní, s možnosťou dodatočného servisu pre aktualizácie eshopu cca 2x do roka.

Táto forma je asi jednoznačná a napadne každého, kto dopytuje vytvorenie eshopu. Jednoducho povedané hľadáte niekoho, kto na základe Vašich požiadaviek vytvorí Váš vysnívaný eshop a pritom sa nemusíte zaujímať akým procesom bude eshop vytvorený.

Eshop na mieru môže byť naozaj vytvorený od piky, teda že jeho kód je označovaný za unikátny. Ide však skôr o veľmi ojedinelé prípady, keďže skôr ako obsah eshopu, ktorý vidí návštevník je dôležitejšia jeho správa alebo inak povedané administrácia eshopu. Samotný obsah eshopu, ktorý je viditeľný pre návštevníka je totiž generovaný z nastavení a obsahu zadaného v administrácií. V takomto prípade je teda väčšinou unikátna len grafika dizajn eshopu prípadne jeho rozloženie. Ak si teda necháte eshop vytvoriť NA MIERU, tak s najväčšou pravdepodobnosťou bude postavený na niektorých z nižšie uvedených formách ako je eshop na prenájom alebo na platforme open-source.

Čo je to CMS open-source a aké sú najznámejšie?

ExampleDefinícia dopytu pre formu tvorby eshopu v CMS open-source: Poznám konkrétny open-source redakčný systém a pomerne dobre ovládam jeho administráciu. Dopytujem len inštaláciu na webhosting s úpravou dizajnu konkrétneho template (témy), a nastavením pred bezpečnostnými hrozbami a správne napojenie externých pluginov. Ideálny termín dokončenia do 2 týždňov. Budget obmedzený. Dodatočný servis nepožadujem, jeho správu a aktualizácie zvládnem sám.

Open-source, tiež nazývaný aj ako otvorený softvér (program) alebo slobodný softvér. Jedná sa o redakčný systém, ktorý si môžete voľne stiahnuť z internetu a jeho obsah s určitými znalosťami upraviť podľa vlastných predstáv. Takýto CMS systém následne môžete uložiť na platený webhosting, ktorý zabezpečí aby obsah bol viditeľný na celom internete. Dnes už množstvo poskytovateľov hostingu ponúka vytvorenie CMS open-source priamo vo svojej ponuke ako štandard.

Jedná sa o obľúbenú formu tvorcov eshopov a webstránok. Jeho správne a bezpečné nastavenie však vyžaduje určité základné znalosti konkrétneho redakčného systému.

Väčšinou sa jedná o zahraničné open-source redakčné systémy a medzi tie najznámejšie pre platformu eshopu patrí napr.: WooCommerce (WordPress), Magento Community Edition, PrestaShop, osCommerce, Zen Cart, VirtueMart (Joomla), Drupal Commerce (Drupal), ...

Ako funguje eshopu na prenájom?

ExampleDefinícia dopytu pre formu tvorby eshopu na prenájom: Chcem vlastný eshop, nemám žiadne skúsenosti s tvorbou eshopu, grafikou, či programovaním. Chcem sa napojiť na najznámejšie platobné brány, porovnávače tovarov a rôzne externé služby nevyhnutné pre fungovanie eshopu. Požadujem kvalitné a bezpečné riešenie, ktoré má pravidelné aktualizácie a spĺňa aktuálne trendy moderného eshopu. V prípade potreby chcem mať možnosť obrátiť sa na odbornú pomoc, no mám veľmi obmedzený rozpočet. Eshop by som rád spustil čo najskôr (včera už bolo neskoro).

Eshop na prenájom, tiež známy aj ako komerčný softvér na tvorbu eshopu formou SaaS – softvér ako služba (ang. Software as a service) alebo jednoducho uzavretý redakčný systém, je model, ktorý je súčasne najrýchlejším, najjednoduchším a čo sa týka vstupných nákladov aj najlacnejším spôsobom ako si založiť svoj vlastný eshop, ktorý vytvoríte bez akýchkoľvek znalostí v tvorbe eshopu a všetko čo potrebujete je Váš internetový prehliadač.

Návod na vytvorenie eshopu formou prenájmu

Čo potrebujem na prenájom eshopu?

  • Na testovanie Vám stačí emailovú schránka (napr.: meno.priezvisko@gmail.com). Ostatné už doplníte v prípade, že budete spokojný s výsledkom.

Ako vytvoriť eshop formou prenájmu?

Postup v pár krokoch:

  • Prejdite na stránky https://wexbo.com/eshop/
  • Kliknite na tlačítko VYSKÚŠAŤ ZADARMO
  • Vyplňte emailovú adresu a eshop vytvorte tlačítkom VYTVORIŤ
  • Hotovo! Testujte, editujte, nastavujte 15 dní úplne zadarmo

Aká je cena eshopu na prenájom?

Cena eshopu začína od 11€ mesačne pri platbe na 2 roky. V prípade potreby si môžete eshop objednať len na 1 mesiac a bez udania dôvodu eshop aj s celým jeho obsahom ukončiť. Neexistuje žiadna viazanosť ani zmluva, ktorú by ste potrebovali vypovedať. Jednoducho platíte len za obdobie, ktoré si predplatíte.

Chcete viac informácií o eshope na prenájom?

Neváhajte kontaktovať našu podporu, ktorá Vám ochotne vysvetlí Vaše požiadavky prípadne Vás navedie na návod s riešením konkrétnej problematiky.

Contact uswe are providing the support from 9 am to 5 pm