line

Informácia určuje maximálny počet jazykov, ktoré je možné využiť.


Či už ste blogger píšuci aj pre ľudí z iných krajín alebo ste obchodník obsluhujúci aj zahraničné trhy, určite sa potešíte multi-jazyčnosti, ktorá dovoľuje využívať na webe/eshope viacero jazykov. Vďaka možnosti použiť viacero jazykov môžete expandovať do zahraničia s hocijakou činnosťou.

Už základná verzia webu/eshopu podporuje minimálne tri jazyky. Menu, články, produkty, všetko môžete preložiť do jazykov krajín, z ktorých návštevníci najčastejšie prichádzajú. Možno nastaviť aj automatické rozpoznanie jazyka podľa krajiny, z ktorej zákazník pochádza.

Informácie ako vytvoriť a aktivovať jazyky na stránke nájdete v nápovede Can I have the websites in more languages? (multi-language)

Languages určujú jazykové verzie (multi-jazyčnosť) stránok. Po vytvorení jazyka sa v úpravách položiek (články, menu položky, kategórie, produkty, ...) v hornom panely zobrazí výberové pole so zoznamom jazykov, kedy po prepnutí na požadovaný jazyk je možné položky prekladať. Prekladať je možné len položky, ktoré budú označené červeným rámikom. Jedná sa o manuálny preklad položiek, teda pridaním jazyka sa Vám nezačnú položky nezačnú automaticky zobrazovať vo vybranom jazyku.

Zmazaním jazyka sa stratia všetky texty položiek (menu, články, produkty, kategórie, ...) vytvorené v danom jazyku.
Ak požadované jazyky nechcete na stránkach používať je nutné ich deaktivovať, pričom nestačí deaktivovať samotný plugin Languages. Deaktivovaním jazyka sa daný jazyk len nebude zobrazovať na stránkach a nebude ho možné využívať, pričom texty vytvorené v jazykoch ostanú zachované.
Aktivovaný/deaktivovaný plugin Languages určuje len zobrazenie/nezobrazenie možnosti prepínania aktivovaných jazykov v boxe na stránke. Deaktivovaný plugin Languages tak nemá vplyv na vytvorené aktívne jazyky. Ak sú jazyky v deaktivovanom plugine aktívne bude možné ich na stránkach využívať. Rovnako sa budú naďalej dané jazykové verzie URL adries generovať do súboru "sitemap.xml" pre vyhľadávače.

You can find the settings of this option in the administration v sekcii Add-ons / Plugins / Languages.
Contact uswe are providing the support from 9 am to 5 pm