line

Pri registrácii získate subdoménu na testovanie (v tvare: www.vasadomena.wexbo.com). Po prechode na ostrú prevádzku je nutné už Vaše stránky prevádzkovať na doméne 2. úrovne (www.yourdomain.com/.cz/.eu/.com ...), teda s vlastnou doménou alebo vybranú doménu za Vás registrujeme my. Pri prechode do ostrej prevádzky už tak nebude možné využívať pridelenú testovaciu subdoménu, ale len vlastnú doménu alebo novo zriadenú doménu!

 • testovacia (dočasná) subdoména - www.nieco.wexbo.com
 • doména v ostrej prevádzke - www.yourdomain.com/.cz/.eu/.com ...
V testovacej prevádzke nie je možné využívať doménu 2. úrovne (www.yourdomain.com/.cz/.eu/.com ...). Danú doménu je možné využívať až po prechode na ostrú prevádzku.

POZOR na registrátorov, ktorí Vám ponúkajú registráciu, zriadenie domény za nízku, "akciovú" cenu, kde následne preplatíte za jej neskoršie predlžovanie. Pri registrácii domény cez nás je cena registrácie aj predĺženia domény za rovnakú cenu. Cena domény sa Vám zobrazí vo formulári na prechod do ostrej prevádzky (v administrácii v sekcii Settings / Documents). Kompletný cenník domén nájdete na našich stránkach v sekcii cenník doplnkových služieb.

Rozdelenie domén

V systéme je možné doménu rozlíšiť na typy.

 • Subdoména - je doména 3. úrovne, ktorú získate v testovacej prevádzke na testovanie systému (www.nieco.wexbo.com).
 • Doména - je doména 2. úrovne, ktorú využijete až po prechode do ostrej prevádzky (www.yourdomain.com/.cz/.eu/.com).
 • Koncovka domény - je doména 1. úrovne, .sk/.cz/.eu/.com

Overenie dostupnosti domény

Overiť si, či je Vami vybraná doména voľná na registráciu alebo je už obsadená môžete na Overenie dostupnosti domény.

Možnosti registrácie domény

Ak ešte nemáte registrovanú svoju doménu 2. úrovne (www.yourdomain.com/.cz/.eu/.com) sú dve možnosti registrácie danej domény.

 • Doménu registruje WEXBO® - pri prechode do ostrej prevádzky vyberiete možnosť, aby doménu zaobstaral WEXBO®. Cena za registráciu domény sa pripočíta k objednávke a o nasmerovanie a správu domény sa postará WEXBO®.
 • Doménu si registrujete u iného poskytovateľa - pri prechode do ostrej prevádzky vyberiete možnosť, že doménu si zaobstaráte sami u iného registrátora. Správa domény tak bude plne vo Vašich rukách a pre využívanie našich služieb bude nutné doménu nasmerovať pomocou DNS serverov u Vášho registrátora.

Jednu z možností si vyberiete pri prechode do ostrej prevádzky. Pomôcť Vám môže návod How do I switch to full version?.

Možnosti už registrovanej domény (u iného registrátora)

Ak už máte registrovanú svoju doménu 2. úrovne (www.yourdomain.com/.cz/.eu/.com) sú dve možnosti využitia danej domény v našom systéme.

Pomôcť Vám tiež môže návod I have an own domain, can I use it? alebo vysvetlenie Aký je rozdiel medzi PREVODOM a NASMEROVANÍM domény ?.

Koncovky domén a ich cena

Zoznam koncoviek domén, ktoré je možné registrovať a ich cenu za registráciu, prevod, či predĺženie nájdete v sekcii cenník doplnkových služieb.

Zmena držiteľa domény

Domény registrované v systéme WEXBO® sú registrované na spoločnosť prevádzkovateľa (takzvanou zrýchlenou registráciou). Ak chcete zmeniť držiteľa domény, je nutné napísať autorizačnú požiadavku v administrácii stránok v sekcii Support / Support. Zmena držiteľa bude na fakturačné údaje zadané v administrácii v sekcii Settings / Invoice data.

Zmena registrátora domény

Ak už chcete doménu previesť od iného registrátora do WEXBO® alebo naopak, je nutné dodržať presný postup na zmenu registrátora, ktorý sa líši od koncovky domény. Viac info Vám poskytne naša podpora v administrácii stránok v sekcii Support / Support.

Vedenie stránok na subdoméne hlavnej domény

V prípade, že máte napríklad vytvorenú webstránku firmy u externého poskytovateľa, no chcete viesť aj ESHOP vedený v systéme WEXBO® na rovnakej doméne je možné to v systéme nastaviť podľa nižšie uvedeného postupu.

Podmienkou tohto nastavenia je vedenie DNS serverov (NS) domény v systéme WEXBO®.
ExampleNižšie uvedený postup bude kopírovať bežný príklad z praxe: Webstránka firmy "www.yourdomain.com" vedená u externého poskytovateľa. ESHOP firmy na subdoméne "eshop.yourdomain.com" vedený v systéme WEXBO®. Rovnako je možné nastaviť, kde budú vedené emaily, či zostanú u externého poskytovateľa alebo v systéme WEXBO®.

Celý postup pre nastavenie eshopu na subdoménu

 1. Na eshope je nutné aktivovať ostrú prevádzku How do I switch to full version?, kde zadáte Vašu hlavnú doménu (yourdomain.com).
 2. Aby eshop fungoval napríklad na adrese "eshop.yourdomain.com" je nutné to nastaviť v administrácií v sekcii Settings / Web v záložke Domain and URL addresses položku "Subdomain". Toto nastavenie je možné nastaviť až v ostrej prevádzke.
 3. Pre správne fungovanie eshopu je nutné mať na doméne nastavené DNS servery (NS) na WEXBO®, preto je nutné najskôr v sekcií Settings / Domains nastaviť všetky potrebné DNS záznamy (A, MX, CNAME, ...) aby Vaše súčasné stránky prípadne aj emaily fungovali u Vášho súčasného poskytovateľa. Všetky DNS záznamy získate v administrácií Vášho súčasného poskytovateľa, alebo priamo od ich technickej podpory.
  • Ak si DNS záznamy nebudete vedieť nastaviť môžeme ich nastaviť za Vás, no potrebujeme všetky DNS záznamy (A, MX, CNAME, ...) v textovej forme, alebo prístup s dočasne pozmeneným heslom do administrácie Vášho registrátora domény.
 4. Následne stačí nasmerovať DNS servery (NS) na WEXBO® podľa nápovedy How to point my domain at WEXBO? (DNS servers).
Contact uswe are providing the support from 9 am to 5 pm