line

Vytvorenie emailovej schránky


Áno, ako k webu tak aj k eshopu získate určité množstvo emailových adries (na vlastnej doméne www.yourdomain.com), ktoré si sami vytvoríte alebo nastavíte v administrácii v sekcii Settings / Email v pravo hore po kliknutí na tlačítko Add an e-mail (aktívne len v ostrej prevádzke).

Typy emailov

Pri vytváraní emailov máte na výber rôzne typy emailov.

  • local mailbox (something@yourdomain.com) - je v tvare Vašej domény (nieco@yourdomain.com) kedy sa vytvorí emailová schránka s určitým úložným priestorom. Priestor pridelený lokálnym schránkam sa rezervuje a môže tak obmedziť priestor pre stránky, ktorý skontrolujete v sekcii Files / Use of the storage.
  • local alias (something@yourdomain.com) - je v tvare Vašej domény (nieco@yourdomain.com) kedy sa jedná len o presmerovanie. Všetky emaily prijaté na tento email budú presmerované na email zadaný v položke "Presmerovanie".
  • external email - ide o emailovú schránku mimo systému WEXBO®. Môže ísť teda o Gmail, Yahoo, Hotmail, atď.

WebMail

Ponúkame Vám aj službu WEXBO WebMail, ktorý nájdete na http://webmail.wexbo.com alebo aj na http://webmail.yourdomain.com

Zmena hesla na emailovú schránku

Heslá k už vytvoreným emailovým schránkam nastavujete v sekcii Settings / Email v úprave konkrétnej emailovej schránky v položkách "Password" a "Password again".

Navýšenie emailového priestoru

Emailovým schránkam je možné nastaviť veľkosť priestoru v sekcii Settings / Email v úprave konkrétnej emailovej schránky, tento priestor sa však rezervuje z celkového priestoru Vašich stránok. Ak Vám priestor Vašich stránok v danom variante nestačí, je možné si ho navýšiť jednorázovým poplatkom podľa aktuálneho cenníka doplnkových služieb. Objednávku na jednorázový poplatok vytvoríte v administrácii v sekcii Files / Use of the storage po kliknutí na tlačítko Increase of space.

Navýšenie množstva emailových schránok a aliasov

Každý variant má stanovený počet emailových schránok a aliasov, ktoré môžu byť pre konkrétny variant vytvorené. Ak Vám počet emailových schránok alebo aliasov v danom variante nestačí, je možné si limit navýšiť jednorázovým poplatkom podľa aktuálneho cenníka doplnkových služieb. Objednávku na jednorázový poplatok vytvoríte v administrácii v sekcii Settings / Web v položke "Additional services", kde vyberiete možnosť "Increase of the emails limit".

Nastavenie poštového klienta

Návod ako si nakonfigurovať poštových klientov (Thunderbird, Opera Mail, Microsoft Outlook, Microsoft Live, iOS, Android, Blackberry, Gmail).

Posielanie kópie prijatých správ

V prípade, že chcete správy, ktoré Vám prichádzajú do pred-vytvorenej lokálnej schránky pre-posielať aj na nejaký externý email postupujte nasledovne:

  1. v administrácii v sekcii Settings / Email v pravo hore kliknite na tlačítko Add an e-mail a vytvorte požadovaný "external email"
  2. pre využívanie daného emailu v systéme je nutné daný externý email verifikovať, kliknutím na tlačítko Verify   v riadku externého emailu
  3. otvorte úpravu lokálnej schránky, z ktorej chcete pre-posielať správy na externý email a v položke "Sending of the copy of received emails" nastavte požadovaný verifikovaný externý email
  4. nakoniec uložte vykonané zmeny v emailovej schránke Save
Contact uswe are providing the support from 9 am to 5 pm