line

Systém WEXBO® je stavaný hlavne na klasické firemné a súkromné web prezentácie (WEB), alebo internetové obchody (ESHOP). Systém tak priamo nepodporuje vytvorenie katalógu, bazáru, zoznamky, rezervačného systému, zľavovového portálu, inzerentnej či aukčnej stránky. Systém je možné využívať len s dostupnými funkcionalitami a doplnkami, ktoré sú v ňom implementované. Napriek tomu je možné si určité funkcionality, najlepšie vo variante ESHOP, prispôsobiť k niektorému zo spomínaných typov stránok. A to napríklad tak, že vkladané produkty budú záznamy v katalógu, bazárové, zľavové, inzertné či aukčné položky, ktorým prispôsobíte jednotlivé dostupné možnosti nastavenia produktu.

Firemný web - firemná vizitka na internete

Exampleklasická web stránka firmy s informáciami a poskytovaných službách a kontraktné údaje

Pre vytvorenie svojej firemne webstránky stačí využiť variant WEB. Obsahovať môže klasické doplnky typické na firemných weboch ako je sekcia kontakt, teda vytvorenie menu položky s článkom (How to create menu items and articles?), v ktorom bude mapa prevádzky alebo sídla firmy (Add-ons / Plugins / Google Maps) a formuláre na kontakt alebo cenové ponuky (How to add a form on the website?). Samozrejmosťou sú emailové adresy s vlastnou doménou "info@moja-firma.sk" (Do you offer to your services also email accounts?).

Blog - tvorba osobnej stránky

Examplekuchárka, fitness, počítačové hry, blogger, vloger, youtuber, zaujímavosti, cestovanie, hobby, ...

Blog je vlastne klasická webstránka s možnosťou publikovať svoje názory, skúsenosti a pod. v článkoch na stránke. K vytvoreniu vlastného blogu Vám stačí vytvoriť variant WEB. Články následne vytvárate podľa nápovedy How to create menu items and articles?. Nastavenie článkov nastavujete v sekcií Settings / Web v záložke Articles.

E-shop - predaj tovaru online

Exampleklasický e-hop s predajom tovaru, oblečenie, obuv, elektronika, drogéria, ...

Klasický E-SHOP, alebo ak chcete internetový obchod, WebShop, OnlineShop, iShop, prípadne e-Commerce vytvoríte s variantom ESHOP a pre náročnejších je k dispozícií variant ESHOP Premium.

B2B eshop - uzamknutý predaj tovaru vybranej skupine

Exampleveľkoobchody s prístupom pre registrovaných klientov

Všetky informácie o veľkoobchodnom predaji nájdete v nápovede What are the options for a B2B eshop? (Wholesale)

E-shop s konfiguráciou - predaj tovaru, ktorého cena sa mení na základe zadaných parametrov

Exampležalúzie, metrážny tovar ako látky, plachty, reklamné bannery a billboardy....

Ak chcete prevádzkovať eshop s produktami, ktorých cena sa mení na základe parametrov zadaných pre konkrétny produkt, využiť môžete rôzne konfigurácie produktu podľa nápovedy How to work with prices, discounts and special offers in eshop? v časti "Cena produktu s výpočtom".

WEB s konfigurátorom cenovej ponuky

Examplecenové ponuky pre zákazky na mieru tovaru alebo služieb....

Konfigurátor cenovej ponuky je možné si vytvoriť za pomoci pluginu Add-ons / Plugins / Forms s výpočtom, viac info na How to add a form on the website? v časti "Vytvorenie formulára s výpočtom".

E-služby - predaj elektronického tovaru a služieb

Examplee-book, kurzy, hry, elektronické licencie, spoplatnené súbory na stiahnutie, ...

Chcete začať predávať elektronické produkty ako sú ebooky, onlinekurzy, počítačové hry, licencie pre software, alebo iné súbory v elektronickej forme? Nižšie uvádzame dostupné možnosti v systéme:

E-book (v prílohe emailu, v účte zákazníka)

Informácie o tom, ako nastaviť prílohu produktu k objednávke:

 • Prílohu k produktu pridáte tak, že v administrácii v sekcii Products / Products v úprave   produktu v záložke kliknete na tlačítko   a následne vyberiete možnosť Add Attachment to order alebo Add link to order
  • Viac informácií o konkrétnom type prílohy a jeho možnostiach nájdete v nápovede   kliknutím na tlačítko Help
 • Po objednaní daného produktu pri vybavovaní objednávky v sekcii Eshop / Orders v úprave   konkrétnej objednávky po kliknutí na tlačítko   Vám systém ponúkne možnosť pripojiť prílohu produktu priamo do notifikačného emailu (v položke "Attachment")
  • V sekcii Eshop / Orders po kliknutí na tlačítko   je možné si nastaviť, aby bola príloha produktu v určitom stave objednávky vždy súčasťou notifikačného emailu.
 • Registrovaný zákazník má možnosť zobraziť si tieto prílohy priamo vo svojom účte a to po prihlásení sa priamo na eshope https://www.yourdomain.com/profil/orders/
Podporované sú všetky formáty pre e-book: PDF, EPUB, MOBI.
Pre zobrazenie príloh aj priamo v účte zákazníka môžete nastaviť v sekcii Settings / Eshop v záložke Cart, ordering položku "Display of attachments in the order"

Online kurzy (nemenný link/odkaz alebo uzamknutá sekcia)

Vytvorenie webstránky pre online kurz je ideálne riešiť povolením prístupu do vybranej sekcie pre vybranú skupinu registrovaných užívateľov. V princípe sa zákazník klasicky registruje na Vašich stránkach a na základe Vašej manuálnej zmeny (napr. po uhradení objednávky) ho zaradíte do skupiny napr.: VIP RUN TUTORIAL: Assign user group. Skupina VIP bude mať prístup do vybraných menu položiek Is it possible to lock access to my website? kde sa môžu nachádzať napríklad videá z YouTube alebo Vimeo s nastaveným zobrazením "používatelia, ktorí poznajú požadovanú adresu URL".

Ďalší spôsob je priložiť odkaz do notifikačného emailu, ktorý príde zákazníkovi pri zmene stavu objednávky (napr.: sent). Nastavujete v sekcií Eshop / Orders po kliknutí na tlačítko   v úprave   konkrétneho stavu v záložke Email.

Nastavenie URL adresy v notifikačnom emaile nie je možné meniť automaticky na základe konkrétneho obsahu objednávky. V prípade zmeny URL adresy v notifikačnom emaile je nutné ju manuálne nastaviť. Manuálnu zmenu notifikačného emailu je možné vykonať pred odoslaním v úprave   konkrétneho stavu objednávky v položke "Sending of email" možnosť determined by the administrator

Elektronické licencie (vždy unikátny link, obrázok, kód,...)

Licenčné kódy (CD-KEY) je možné odoslať zákazníkovi len manuálne napríklad v notifikačnom emaile pre zákazníka a to napríklad v poslednom stave objednávky "Kompletná", kedy do predvoleného notifikačného textu emailu pred jeho odoslaním vložíte daný CD-KEY.

Túto možnosť nie je možné nijako v systéme zautomatizovať. Keďže každý predaný licenčný kód je jedinečný a každému zákazníkovi by sa musel odoslať iný CD-KEY z nejakej databázy pre konkrétny produkt, táto možnosť v systéme nie je možná.

Realitná kancelária - ponuka nehnuteľností online

Examplekatalóg ponúkaných nehnuteľností konkrétnej realitnej kancelárie

Systém neobsahuje žiadny doplnok na reality ani export pre realitné portály. No v prípade, že chcete na stránke zobrazovať Vašu ponuku so zobrazením ceny bez možnosti nákupu odporúčame nasledovné nastavenia:

 • v sekcií Settings / Eshop v položke "Allow ordering in e-shop" nastavte možnosť disabled, do not show cart
 • v sekcií Products / Parameters vytvorte konkrétne parametre (rozloha, typ nehnuteľnosti, mesto,...) pričom je možné v rozšírených nastaveniach určiť zobrazenie aj vo filtroch
 • nastavte vytvorené parametre vo filtroch v sekcií Add-ons / Plugins / Filter
 • následne môžete vytvoriť produkty v sekcií Products / Products
 • možnosti textu ako je predaj/prenájom je možné nastaviť cez "Labels" produktu alebo využiť možnosti produktu (napr.: "Availability after take out of stock") a preložiť ich cez Settings / Translations

Reštaurácia - s jedálnym lístkom a obedovým menu

Examplereštaurácie poskytujúce denné menu a donášku jedál

Potrebujete vytvoriť webstránku pre reštauráciu alebo donášku jedál? Pre tento účel Vám bude stačiť variant WEB, no pre online nákup jedál môžete využiť aj variant ESHOP. Zákazník si tak jedlo nakúpi rovnako ako v klasickom eshope s Vašou dopravou alebo ho osobne vyzdvihne vo Vašej prevádzke na určený termín.

Ak využívate denné menu je možné využiť plugin v administrácii v sekcii Add-ons / Plugins / Menu of the day. Denné menu má využitie hlavne v gastronómii (reštaurácie, donáškové služby či pizzerie). Ide o tabuľku v ktorej jednoducho vytvoríte denné menu napríklad na celý mesiac a zobrazí sa len menu aktuálneho týždňa. Denné menu je možné pomocou HTML zobraziť na externých stránkach (napr.: superobed.sk), viac informácií v nápovede daného pluginu.

18+ rokov - predaj tovaru online s obmedzením veku

Examplepredaj alkoholu, tabakových výrobkov, ...

Bazar / Inzercia - prevádzka inzerentného portálu

Exampleinzercie, bazár, burzy, vrakoviská, starožitnosti, antikvariáty,...

Systém neobsahuje žiadny doplnok na pridávanie inzercie od užívateľov/návštevníkov stránok. Pre podobné účely odporúčame využiť služby redakčných systémov OpenSource (Wordpress, Joomla, ...) s doplnkom Classified prípadne na stránky vložiť doplnok cez HTML tag IFRAME alebo prostredníctvom Javascript kódu.

V prípade, že nepožadujete pridávanie inzercie od užívateľov/návštevníkov stránok, ale chcete pridávať bazárové produkty sami, môžete využiť klasický variant ESHOP a produkty v sekcií Products / Products v úprave   konkrétneho produktu v záložke Advanced v položke "Labels" môžete označiť štítkom "BAZÁR".

Booking - rezervačný systém

Exampleservisy, ordinácie, cestovné kancelárie, hotely a penzióny, ...

Systém WEXBO® priamo neposkytuje tzv. "rezervačný systém", napriek tomu, je možné priamo do stránok vložiť IFRAME modul rezervačného kalendára z inej služby (How to insert an own code into the website? (iframe, html, javascript)). Existuje množstvo externých služieb ako napríklad YouCanBook.me alebo Bookio.com. Nemáme overené, ktoré služby poskytujú iframe pre možnosť zobraziť kalendár alebo rezervačný systém na stránku. Samozrejme na internete nájdete mnoho podobných služieb poskytujúcich rezervačný systém, ktorý si vložíte do stránok (Vyhľadať na Googli: rezervačný systém).

V systéme je tiež možné využiť modul v sekcií Add-ons / Widgets / Form (zobrazenie rezervačného formulára) a zároveň modul Events (zobrazenie kalendára s rezerváciami). Rezervácie (údaje získané z formulárov) je však nutné do modulu v sekcií Add-ons / Widgets / Events zadávať manuálne.

Poprípade je možné vložiť na stránky externý doplnok How to insert an own code into the website? (iframe, html, javascript) ako je Google Formuláre alebo Google Kalendár

Kamenná predajňa - doplnkový predaj na internete

Examplebežné kamenný obchod s možnosťou predaja online s možnosťou výdaju v predajni

V poslednej dobe veľké množstvo kamenných predajní prechádza aj do online sveta. Vďaka Stock records môže do eshopu pridať produkty skladom, prípadne zobraziť produkty s dátumom naskladnenia od dodávateľa ako aj nedostupné produkty, či nepredajné produkty cez eshop, ktoré je možné zakúpiť len na predajni (napr.: z dôvodu veľkej váhy alebo rozmerov). Vďaka tomu má zákazník informácie o dostupnosti tovaru dostupné z pohodlia domova, okrem toho predajňa získa nových zákazníkov z celej krajiny vďaka dostupným dopravám (Do you support the possibilities of the shipping services? (Uloženka, Zasilkovna, Balíkomat... )).

Naskladnenie ako aj vkladanie do košíka cez administráciu je možné pridať rýchlo a jednoducho cez skenovanie EAN kódu. Okrem toho veľkou výhodou nielen pre kamenné obchody je intuitívna Pokladňa.

Dropshipping - predaj tovaru online formou preposielania objednávok

Exampleeshop bez skladu doručený zákazníkovi priamo od dodávateľa

Systém WEXBO® aktuálne neposkytuje žiadne špeciálne možnosti ohľadom dropshippingu s možnosťou odoslať vytvorené objednávky dodávateľovi. Vytvorené objednávky vo Vašom eshope je tak nutné dodávateľovi manuálne pre-posielať prípadne mu notifikácie o vytvorenej objednávke nechať zo systému odosielať na jeho email.

Notifikačný email nastavujete v sekcií Settings / Web v záložke Notifications v položke "Email to notifications". Pre vytvorené objednávky zaškrtnite v položke "Notifications to email" možnosť created orders.

Affiliate web - odmena za získaného zákazníka

Exampleinformácie o produkte alebo službe tretej strany s využitím partnerského programu s odmenou za získaného zákazníka

Inzerent - chcem zvýšiť predaj svojich služieb alebo produktov

Pokiaľ chcete svoje produkty ponúkať v sieti affiliate je nutné sa registrovať v službe Affilbox ako inzerent, ktorú systém WEXBO podporuje. Následne nastaviť doplnok Add-ons / Plugins / AffilBox a Add-ons / Plugins / Conversions measuring, viac informácií v nápovede jednotlivých doplnkov.

Publisher - chcem zarobiť na internete propagovaním služieb alebo produktov tretích strán

Ak chcete vytvoriť eshop s produktami alebo službami tretej strany s tým, že po kliknutí bude užívateľ presmerovaný na stránky tretej strany za účelom získania odmeny za privedeného zákazníka je možné v úprave   produktu v záložke Description alebo v úprave  článku v editore textu (How to work with the text editor?) cez "Zdroj" pridať kód na presmerovanie napr. za pomoci:

[URL]https://css-tricks.com/snippets/html/meta-refresh/;meta refresh[/URL]

Fórum - diskusný portál

Examplefóra, diskusie, chaty, ...

Systém neobsahuje žiadny doplnok diskusného fóra. Pre podobné účely odporúčame využiť služby redakčných systémov OpenSource (phpBB, MyBB, vBulletin, XenForo, ...) prípadne služby na vytvorenie diskusného fóra online (Forumation, Xobor, tapatalk, ...). V prípade, že fórum chcete mať len doplnkovú službu pre Vašu webstránku môžete na stránky vložiť doplnok cez HTML tag IFRAME alebo prostredníctvom Javascript kódu. Existuje množstvo služieb na pridanie diskusného fóra na webstránku.

Dostupné doplnky v systéme WEXBO® sú len Add-ons / Plugins / Comments prípadne Add-ons / Widgets / ShoutBoard.

Katalóg - informácie o sortimente bez možnosti nákupu

Examplepre firmy ktoré poskytujú svoje produkty zákazníkom, no ich cenu alebo dostupnosť na sklade je možné poskytnúť až na vyžiadanie

Katalógy sú vhodné pre sortiment, ktorý sa často nemení, no ich cenu a dostupnosť je možné poskytnúť vždy len na vyžiadanie. Využiť môžete klasický variant ESHOP pričom v prípade, že na produktoch nechcete zobrazovať cenu ani poskytovať možnosť okamžitého nákupu stačí v sekcií Settings / Eshop v položke "Allow ordering in e-shop" vybrať možnosť disabled, do not show cart a prices (catalog). V prípade, že chcete takto nastaviť len konkrétne produkty alebo kategóriu je možné v sekcií Products / Products v úprave   konkrétneho produktu v záložke Basic data v položke "Availability after take out of stock" nastaviť možnosť on request a v prípade zobrazenia ceny v záložke Powers položka "Show the price" možnosť do not show alebo on request.

Contact uswe are providing the support from 9 am to 5 pm