line

V systéme je samozrejme možné nastaviť rôzne marže, zľavy, akcie alebo iné benefity a to na úrovni produktu, kategórie či celého eshopu.


Marže - je marža na daný produkt. Ak je marža zadaná, pre daný produkt platí len zadaná marža, NIE nadradená. Ak je pole prázdne alebo nulové, tak je aktívna nadradená marža (podkategória, kategória, v ktorej je produkt alebo marža nastavená na všetky produkty, ktorú nastavujete v sekcii Nastavení / Eshop). Maržu je možné zadať max. s dvoma desaťdennými miestami (napr.: 20,03) v percentách.

Nadřazená marže

Nadřazená marže - znázorňuje, či je pre daný produkt nastavená nadradená marža, napr. v zaradenej kategórii (nastavujete v sekcii Produkty / Kategorie v úprave kategórie v položke "Marže na produkty v kategorii (%)") alebo marža pre celý eshop (nastavujete v sekcii Nastavení / Eshop v položke "Marže na všechny produkty (%)"). V prípade, že v produkte v položke "Marže" nastavíte maržu, nadradená marža sa neaplikuje.

Výpočet ceny

V systéme je možné cenu produktov nastavovať pomocou rôznych možností (množstevná zľava, príplatok skupiny, príplatok subvariantu, marža, zľava na produkt, zľava užívateľskej skupiny, zľavový kupón, vernostné body, ...), odporúčame tak pozorne si prečítať nápovedu Jak pracovat s cenami, slevami a akcemi v eshopu? o tom kedy sa konkrétna možnosť úpravy ceny produktu uplatní.

Nastavení dané možnosti naleznete v administraci v sekcii Produkty / Produkty v úprave   jednotlivých položiek alebo po kliknutí na tlačítko Přidat produkt v otvorenom okne položka "Marže".

Sleva - zľava na daný produkt udávaný v percentách.

Na takto zľavnený produkt už nemôže byť uplatnený prípadný zľavový kupón alebo zľava užívateľa či zľava užívateľskej skupiny a to aj napriek tomu, že nie je v záložke Pravomoci zaškrtnutá položka "Zakázat kupóny/slevy".

Bežná cena

Pri zadaní zľavy na produkt sa zobrazí bežná cena automaticky (ak je povolené zobrazenie bežnej ceny), vypočítaním rozdielu ceny bez zľavy a ceny po zľave.

Výpočet ceny

V systéme je možné cenu produktov nastavovať pomocou rôznych možností (množstevná zľava, príplatok skupiny, príplatok subvariantu, marža, zľava na produkt, zľava užívateľskej skupiny, zľavový kupón, vernostné body, ...), odporúčame tak pozorne si prečítať nápovedu Jak pracovat s cenami, slevami a akcemi v eshopu? o tom kedy sa konkrétna možnosť úpravy ceny produktu uplatní (viď obrázok).

Množstevné zľavy

Po kliknutí vpravo na tlačítko   je v otvorenom okne možné nastavovať množstevné zľavy či príplatky, pričom podrobné informácie o nastavení nájdete v nápovede okna danej možnosti.

Možnosť množstevných zliav na produkt je dostupná len pre variant ESHOP Premium.

Objednávky

Možnosť zobrazenia nastavenej zľavy konkrétneho produktu v objednávke nájdete v sekcii Nastavení / Eshop v záložke Slevy položka "Viditelná sleva produktu v objednávce".

Legislatíva

Z dôvodu legislatívy ohľadom tzv. "falošných zliav", v prípade poskytovania zliav produktov, je nutné si viesť minimálne 30 dennú históriu cien produktov, pričom zľavu na produkte odporúčame nastaviť až po tom čo budete disponovať touto evidenciou pre konkrétny produkt. Vzhľadom na veľké množstvo dostupných možností, týkajúcich sa nastavenia cien produktov, ktoré systém obsahuje, systém nedokáže evidovať históriu cien produktov, resp. cien rôznych kombinácií nastavení súvisiacich s konečnou cenou produktu.

Nastavení dané možnosti naleznete v administraci v sekcii Produkty / Produkty v úprave   jednotlivých položiek alebo po kliknutí na tlačítko Přidat produkt v otvorenom okne položka "Sleva".

Množstevní slevy - Nastavenie ceny produktu na základe objednaného množstva produktov. Na základe zvoleného množstva v stĺpci Množství (napr. od 10 kusov) sa zmení cena produktu podľa vybranej možnosti v stĺpci Typ a zadanej hodnoty v stĺpci Hodnota.

Možnosť množstevných zliav na produkt je dostupná len pre variant ESHOP Premium.

PříkladAk napríklad chcete aby od 50 kusov bola pôvodná cena produktu znížená o 10% a zároveň od 100 kusov bola pôvodná cena produktu znížená o 20 EUR nastavíte dva riadky nasledovne:

 • 1. riadok
  • Množství "50"
  • Hodnota "-10"
  • Typ procentuálně navýšit o
 • 2. riadok
  • Množství "100"
  • Hodnota "-20"
  • Typ připočítat

Pre zobrazenie množstevných zliav priamo v detaile produktu je nutné v sekcii Nastavení / Eshop v záložke Detail produktů v položke "Struktura detailu produktů" aktivovať možnosť množstevní slevy.

Výpočet ceny

V systéme je možné cenu produktov nastavovať pomocou rôznych možností (množstevná zľava, príplatok skupiny, príplatok subvariantu, marža, zľava na produkt, zľava užívateľskej skupiny, zľavový kupón, vernostné body, ...), odporúčame tak pozorne si prečítať nápovedu Jak pracovat s cenami, slevami a akcemi v eshopu? o tom kedy sa konkrétna možnosť úpravy ceny produktu uplatní.

Premenné

V texte (viď. nižšie alebo v sekcii Nastavení / Překlady), ktorý sa zobrazí v detaile produktu v jednotlivých položkách množstevných zliav je možné použiť nasledujúce premenné, ktoré budú nahradené konkrétnymi hodnotami:

 • [PIECES] - Množstvo, od ktorého sa zľava uplatní. Napr.: 10 ks
 • [PRICE] - Cena po zľave za jednotku množstva. Napr.: 100.00 €
 • [PRICES] - Cena po zľave za nastavené množstvo. Napr.: 1000.00 €
 • [PERCENT] - Percentuálna zľava. Napr.: 10%
 • [SAVE] - Ušetrená čiastka za jednotku množstva. Napr.: 10.00 €
 • [SAVES] - Ušetrená čiastka za nastavené množstvo. Napr.: 100.00 €
Nastavení dané možnosti naleznete v administraci položka "Množstevní slevy".
Kontaktujte náspodporu poskytujeme od 9:00 do 17:00