line

Vytvořili jste webstránku nebo eshop a nyní chcete přivést návštěvníky web stránky nebo nové zákazníky eshopu? Návštěvnost můžete získat hned několika způsoby:

 • návštěvnost z reklamy
 • návštěvnost z vyhledávačů
 • návštěvnost z externích stránek

My si ukážeme všechny možné způsoby jak toho dosáhnout. Sepsali jsme chcecklist, který Vám pomůže získat návštěvnost Vašich stránek a tím pádem i vyšší zisky například pro Váš eshop případně zakázky pro firemní web.

Checklist se věnuje obecně marketingu a SEO. Jako užitečné zdroje můžete využít článek na našem blogu První kroky po spuštění webstránky na vlastní doméně případně nápovědu Jak správně tvořit stránky a propagovat je na internetu?. Pre správne pochopenie SEO odporúčame článok Optimalizácia web stránky a eshopu pre vyhľadávače SEO pričom redakčný systém WEXBO® veľké množstvo položiek z checklistu nastaví za Vás, viac informácií v nápovede Děláte SEO optimalizaci?.

Checklist Marketing a SEO

Tento checklist najdete také přímo v administraci [company_name] (Vstup do administrace) v sekcí Podpora / Marketing a slouží jako pomocný marketingový a SEO plán s návody, které Vám mohou vylepšit a zviditelnit stránky na internetu. Plán Vám pomůže zdokonalit strukturu Vašich stránek pro vyhledávače jako Google, Yahoo, Bing, Seznam a jiné, pořadí čemu se vyhnout a naopak čemu věnovat velkou pozornost, což Vám v konečném důsledku přinese více návštěvníků/zákazníků Vašich stránek.

Hlavní nastavení

"Výběr správné domény"

Informace z nápovědy položky "Výběr správné domény"

Výběr správné domény - doména je niečo ako značka, pod ktorou budete na internete vystupovať. Výber tej správnej domény a jej tvar je tak asi najdôležitejšie kritérium pri tvorbe stránok. Doména môže mať tvar vašej spoločnosti, výstižný názov (značka) pre ľahké zapamätanie alebo v nej použité kľúčové slová, vďaka ktorým chcete byť vyhľadávaný vo vyhľadávačoch. Pri oslovení slovenských zákazníkov sa odporúča práve .SK doména, naopak, pri oslovení práve českých užívateľov použite doménu .CZ, ako alternatívy však môžu byť tiež použité známe domény .EU .COM...

Viac informácií o výbere správnej domény v nápovede Jak správně tvořit stránky a propagovat je na internetu?

Doménu si môžete registrovať aj v systéme WEXBO® pri prechode do ostrej prevádzky. Viac v návode Jak přejdu do ostrého provozu?

Stránky môžu mať len jednu hlavnú doménu, ďalšie domény môžu byť vedené len ako vedľajšie a budú presmerované na hlavnú doménu. Viac sa dočítate v nápovede Mohu mít více domén na jednom webu/eshopu?.

"Vyplnění Titulního názvu stránek"

Informace z nápovědy položky "Vyplnění Titulního názvu stránek"

Vyplnění Titulního názvu stránek - dôležitý údaj zobrazujúci sa v karte prehliadača a malo by ísť o stručný, ale výstižný názov Vašich stránok. Dôležitý údaj pre vyhľadávače, ktorý sa zobrazuje vo výsledkoch vyhľadania ako názov stránky.

Nastavujete ho v sekcii Nastavení / Web v položke "Titulní název webu (title)".

Spôsob tvorenia titulného názvu je možné nastaviť v sekcii Nastavení / Web v položke "Způsob vytvoření názvu (title)".

Viac informácii v nápovede Jak správně tvořit stránky a propagovat je na internetu?.

"Vyplnění Popisu stránek"

Informace z nápovědy položky "Vyplnění Popisu stránek"

Vyplnění Popisu stránek - malo by ísť o stručný, ale výstižný popis Vašich stránok. Dôležitý údaj pre vyhľadávače, ktorý sa zobrazuje vo výsledkoch vyhľadania ako popis stránky.

Nastavujete ho v sekcii Nastavení / Web v položke "Popis webu (description pro vyhledávače)".

"Vyplnění Klíčových slov stránek"

Informace z nápovědy položky "Vyplnění Klíčových slov stránek"

Vyplnění Klíčových slov stránek - ide o kľúčové slová alebo slovné spojenia, ktoré vystihujú Vaše stránky. Dôležitý údaj pre agregátory.

Daný parameter už nie je pre vyhľadávače (Google, Bing, Seznam, ...) tak dôležitý ako kedysi, keďže stránky skôr indexujú na základe iných parametrov (hlavne obsahu stránky). Napriek tomu daný parameter môžu využívať iné systémy získavajúce informácie o stránkach. Z hľadiska SEO optimalizácie tak odporúčame venovať sa skôr iným parametrom ako vypĺňaniu kľúčových slov.

Nastavujete ich v sekcii Nastavení / Web v položke "Klíčová slova (keywords pro vyhledávače)".

"Zadání Favicon stránek"

Informace z nápovědy položky "Zadání Favicon stránek"

Zadání Favicon stránek - ikona Vašich stránok zobrazujúca sa v karte prehliadača, poprípade ak si návštevník stránku uloží do obľúbených stránok prehliadača, ikona pomôže odlíšiť a lepšie identifikovať Vaše stránky.

Nastavujete ho v sekcii Nastavení / Web v položke "Favicon (rozměry 16x16)", kde si môžete Favicon aj vytvoriť.

"Mapa stránek pro uživatele"

Informace z nápovědy položky "Mapa stránek pro uživatele"

Mapa stránek pro uživatele - ide o linkovaný zoznam všetkých stránok a podstránok. Je to niečo ako obsah v knihe. Slúži na rýchlejšiu orientáciu v rámci webovej stránky. Mapa webu sa vytvára v stránkach so zložitejšou a menej prehľadnou štruktúrou pre rýchlu orientáciu používateľa. Umožňuje priamy skok na podstránku podľa jej názvu.

Nastavujete ju v sekcii Nastavení / Web v položke "Povolit mapu stránek v patičce".

"Mapa stránek pro vyhledávače (sitemap.xml)"

Informace z nápovědy položky "Mapa stránek pro vyhledávače (sitemap.xml)"

Mapa stránek pro vyhledávače (sitemap.xml) - mapa stránok, respektíve zoznam dostupných URL adries nachádzajúcich sa na stránkach. Jedná sa o pomocný XML súbor pre vyhľadávače (google, bing, ...) umiestnený v koreňovom adresári stránok. Nie všetky zadané URL adresy v súbore budú vyhľadávačom zaindexované, keďže primárne vyhľadávač indexuje na základe určených techník, ktoré má (pagerank, srank, ...).

Nastavené sú v systéme predvolene.

"Povolení pro vyhledávače (robot.txt)"

Informace z nápovědy položky "Povolení pro vyhledávače (robot.txt)"

Povolení pro vyhledávače (robot.txt) - textový súbor uložený v koreňovom adresári, pomocou ktorého je možné zakázať robotom, vyhľadávačom prístup k určitým súborom alebo adresárom, ktoré nechcete, aby vyhľadávač zaindexoval. Do súboru sa tiež zadáva URL adresa na "sitemap.xml". Predvolene je zadaná relatívna URL adresa k súboru sitemap "Sitemap: sitemap.xml", odporúča sa však túto hodnotu zadávať v absolútnom tvare, teda "Sitemap: https://www.vasedomena.cz/sitemap.xml".

Nastavené v systéme predvolene. Nastavujete v sekcii Nastavení / Web v položke "Robots.txt".

"Vyhledávání na stránce"

Informace z nápovědy položky "Vyhledávání na stránce"

Vyhledávání na stránce - umožnite Vašim návštevníkom vyhľadávať na Vašich stránkach pomocou modulu Vyhľadávanie. Modul by mal byť umiestnený na viditeľnom mieste, aby samotný modul nemusel návštevník hľadať.

Nastavujete v sekcii Doplňky / Moduly / Vyhledávání.

"Rozsáhlá Patička stránek"

Informace z nápovědy položky "Rozsáhlá Patička stránek"

Rozsáhlá Patička stránek - je malá oblasť v dolnej časti Vašej stránky. Neslúži len ako grafický doplnok, ale aj ako zdroj informácií objavujúci sa na každej stránke. Existuje celý rad prvkov, ktoré možno do pätičky vložiť, často sa však do pätičky stránky vkladajú odkazy na hlavné časti stránok (podobne ako do menu, avšak so všetkými jeho podstránkami).

Nastavujete v sekcii Doplňky / Pluginy / Patička webu.

Stránky a design

"Přehledné stránky"

Informace z nápovědy položky "Přehledné stránky"

Přehledné stránky -

 • stránky by sa mali javiť jednoducho a prehľadne, aby návštevník ihneď videl dôležité informácie a sekcie, kvôli ktorým Vaše stránky navštívil a ktoré naozaj hľadá
 • stránky by mali obsahovať maximálne 2-3 základné farby (biela ako pozadie alebo čierna ako text sa neberú do úvahy). Text by však na daných farbách mal byť dobre čitateľný (jednoducho povedané - nedávajte modrý text na modré pozadie). Pre farbu textu taktiež platí, že texty na stránke by mali obsahovať max 2-3 farby (aj to len vo výnimočných prípadoch ako upozornenie, zvýraznenie a pod.)
 • ako dizajn stránok môžete využiť pred-vytvorené motívy v sekcii Nastavení / Motiv
 • dizajn stránok je možné kedykoľvek ľubovoľne upravovať cez AdminSmart panel, kde po prihlásení sa na Vašich stránkach ako administrátor sa v pravom hornom rohu zobrazí ikona AdminSmart Panelu
 • skúsenejší môžu svoje stránky upravovať pomocou CSS štýlov. Nastavujete v sekcii Nastavení / Special CSS
 • pre zmenu písma na Vašich stránkach je možné využiť Google Fonts. Nastavujete v sekcii Doplňky / Pluginy / Google písma
 • porovnajte sa s dizajnom a rozložením rôznych sekcií s úspešnou konkurenciou, ktorá má rovnaké zameranie
 • pokiaľ si s dizajnom neviete rady, môžete sa obrátiť na rôzne diskusné fóra zamerané na tvorbu dizajnu s požiadavkou vytvorenia špecifického dizajnu v systéme WEXBO®. Takýmto dizajnérom môžete vytvoriť účet do administrácie a povoliť práva na úpravu Vašich stránok. Nastavujete v sekcii Uživatelé / Skupiny

"Viditelnost důležitých informací"

Informace z nápovědy položky "Viditelnost důležitých informací"

Viditelnost důležitých informací - všetky dôležité informácie a sekcie umiestnite tak, aby boli jasne viditeľné. K takým môže patriť napr. Kontakt, Obchodné podmienky, Návody, Nápovedy a Manuály, Mapa sídla spoločnosti, Košík v prípade internetového obchodu a pod. Zvlášť pozor na nebezpečné zverejnenie emailovej adresy!

Neklamte a nezavádzajte návštevníkov Vašich stránok, ktorí by Vás prípadnou reklamáciou neskôr zbytočne zamestnávali.

"Popisy k obrázkům"

Informace z nápovědy položky "Popisy k obrázkům"

Popisy k obrázkům - vyhľadávače obrázkov vyhľadávajú obrázky vďaka názvu (alternatívny text) obrázka, preto sa odporúča (ak chcete obrázok vo vyhľadávačoch zobrazovať) vyplňovať tento Alternatívny text obrázka. Tento text sa tiež zobrazí v poli obrázka, ak sa z nejakého dôvodu obrázok na stránkach nezobrazil.

 • alternatívny text k obrázkom produktov systém automaticky nastaví z "Titulní název (title)" alebo "Název produktu" (napr.: Telefón XW5 = Telefón XW5). Všetkým hlavným obrázkom bude automaticky nastavený ALT atribút z obsahu položky "Titulní název (title)" (v záložke SEO). Ak položka "Titulní název (title)" nebude vyplnená, ako ALT atribút sa použije práve text z položky "Název produktu" (v záložke Základní údaje). ALT atribút je alternatívny text pre identifikáciu obrázkov, napr. pre vyhľadávače.

 • alternatívny text k obrázkom, na ktorých nie je možné určiť alternatívny text, systém pridelí tento text z názvu nahraného obrázka (napr.: lietadlo.jpg = lietadlo)
 • alternatívny text k obrázkom v článkoch nastavujete sami v úprave daného obrázka v položke Alternatívny text.

Pre zobrazenie textu po nabehnutí myšou na obrázok slúži v úprave obrázka v záložke ROZŠÍRENÉ položka Pomocný titulok.

"Povolení nakupovat i bez nutnosti registrace"

Informace z nápovědy položky "Povolení nakupovat i bez nutnosti registrace"

Povolení nakupovat i bez nutnosti registrace - zákazníkov môže odradiť nutnosť registrácie na Vašich stránkach a práve možnosť takzvaného rýchleho nákupu Vám zvýši počet objednávok, čo dokazujú aj štatistiky: Viac ako polovica užívateľov využíva jednorázový nákup bez registrácie. Výnimkou však môžu byť napríklad veľkoobchody, kde je registrácia väčšinou nutná.

Nastavujete v sekcii Nastavení / Eshop v položke "Povolení objednávání v eshopu".

"Odměňování zákazníků"

Informace z nápovědy položky "Odměňování zákazníků"

Odměňování zákazníků - silným marketingovým nástrojom je odmeňovanie zákazníkov za časté nákupy (vernosť) alebo rôznymi akciami a zľavami, vďaka ktorým sa zákazník môže vrátiť alebo ho môžu zaujať. Takými nástrojmi môžu byť: kupóny, bodový systém, zákaznícke zľavy, skupinové zľavy a pod.

Viac info v nápovede Jak pracovat s cenami, slevami a akcemi v eshopu?.

"Komunikace se zákazníkem"

Informace z nápovědy položky "Komunikace se zákazníkem"

Komunikace se zákazníkem - kľúčom k úspechu je komunikácia so zákazníkom, čo vyžaduje, prípadne rýchla pomoc. Môžete využiť niekoľko nástrojov na komunikáciu.

 • Emailová komunikácia - odporúčame využívať emaily s doménou stránky, čo prispieva k dojmu vyššej profesionality ako emaily s cudzou koncovkou (ako sú napr. Gmail, Hotmail, Yahoo, Seznam, Azet).
  Emaily vytvárate v sekcii Nastavení / Email. Viac info o emailových schránkach tu:
 • Online podpora - pre rýchlu komunikáciu je možné využiť online komunikáciu priamo na stránkach, vďaka ktorej Vás zákazník môže ihneď kontaktovať za účelom rýchlej rekcie na otázky ohľadom ponúkaných služieb alebo produktov.
  Nastavujete v sekcii Doplňky / Pluginy / Online podpora. (Poprípade je možné využiť niektorý z podobných pluginov: Zopim, Livechatoo, Livechat, ...)
 • Kontaktné formuláre - uľahčite návštevníkovi kontaktovanie cez formuláre. Návštevník tak odošle email bez toho, aby musel otvárať svoju emailovú schránku. Výhodou je, že údaje, ktoré potrebujete od návštevníka získať, nastavíte v poliach formulára, čím sa skracuje doba komunikácie.
  Formuláre vytvárate v sekcii Doplňky / Pluginy / Formuláře (kde je tiež možné vypísať si zoznam odoslaných formulárov)
 • Komentáre a recenzie - reagujte na komentáre vo Vašich článkoch alebo produktoch. Diskusia tak môže pomôcť aj ďalším návštevníkom.
  Históriu všetkých komentárov nájdete v sekcii Uživatelé / Komentáře (v prípade nevhodných komentárov je možné komentáre daného používateľa blokovať alebo filtrovať v sekcii Uživatelé / Blacklist)

  Reagujte aj na recenzie o Vašich stránkach na externých stránkach (ako sú napr. diskusné fóra, sociálne siete, ale tiež napríklad v prípade využívania aj na portáli Heureka).

 • Anketa - umožnite návštevníkom hlasovať v anketách za zmeny alebo novinky na stránkach. Pohľad väčšiny tak môže byť častokrát iný ako ste predpokladali a pomôže Vám stránky nastaviť tak, ako to návštevník (väčšina) požaduje.
  Anketu vytvárate v sekcii Doplňky / Moduly / Anketa.

Navigační menu

"Přehledné menu"

Informace z nápovědy položky "Přehledné menu"

Přehledné menu - snažte sa mať čo možno najmenej hlavných položiek MENU pre ich prehľadnosť. V navigačnom menu by mali byť zobrazené len hlavné menu položky, kde sa odporúča maximálne 5-6 menu položiek (ak je menu horizontálne). Ostatné položky zaraďte do podmenu pre konkrétnu menu položku.

(Napr.: "História firmy", "Obchodné podmienky", "Kontaktné informácie", a pod. vytvorte ako podmenu pre menu položku "O nás".)

Menu položky vytvárate v sekcii Články / Menu. Podmenu vytvoríte po rozkliknutí na vybranú menu položku.

"Vyplnění SEO názvu menu položek"

Informace z nápovědy položky "Vyplnění SEO názvu menu položek"

Vyplnění SEO názvu menu položek - zobrazuje sa na karte prehliadača. Je to dôležitý údaj tak pre vyhľadávače, ako aj pre návštevníka. Ak zadané pole nebude vyplnené, titulným názvom bude názov danej položky (nie je teda nutné bezpodmienečne vypĺňať). Ak však SEO názov menu položky chcete zmeniť, nastavujete to v sekcii Články / Menu v úprave danej menu položky v záložke SEO v položke "Titulní název (title)".

 • platí aj pre všetky podmenu položky

Viac informácii v nápovede Jak správně tvořit stránky a propagovat je na internetu?.

"Vyplnění SEO popisu menu položek"

Informace z nápovědy položky "Vyplnění SEO popisu menu položek"

Vyplnění SEO popisu menu položek - ide o krátky popis danej menu položky opisujúci jej význam. Dôležitý údaj pre vyhľadávače (nezobrazuje sa na stránke).

Nastavujete v sekcii Články / Menu v úprave danej menu položky v záložke SEO v položke "Popis (description)".

 • platí aj pre všetky podmenu položky

Viac informácii v nápovede Jak správně tvořit stránky a propagovat je na internetu?.

"Vyplnění SEO klíčových slov menu položek"

Informace z nápovědy položky "Vyplnění SEO klíčových slov menu položek"

Vyplnění SEO klíčových slov menu položek - ide o slová, ktoré vystihujú danú menu položku. Odporúčame max. 5-6 kľúčových slov oddelených čiarkou a ideálne použiť slová, ktoré sú v danom menu aj použité. Dôležitý údaj pre agregátory (nezobrazuje sa na stránke). Nerozlišujú diakritiku, množné čísla, podobné tvary a pod., preto sa odporúča slová písať v základnom tvare a neopakovať sa.

Daný parameter už nie je pre vyhľadávače (Google, Bing, Seznam, ...) tak dôležitý ako kedysi, keďže stránky skôr indexujú na základe iných parametrov (hlavne obsahu stránky). Napriek tomu daný parameter môžu využívať iné systémy získavajúce informácie o stránkach. Z hľadiska SEO optimalizácie tak odporúčame venovať sa skôr iným parametrom ako vypĺňaniu kľúčových slov.

Nastavujete v sekcii Články / Menu v úprave danej menu položky v záložke SEO v položke "Klíčová slova (keywords)".

 • platí aj pre všetky podmenu položky

Viac informácii v nápovede Jak správně tvořit stránky a propagovat je na internetu?.

"Pěkná URL adresa menu položek"

Informace z nápovědy položky "Pěkná URL adresa menu položek"

Pěkná URL adresa menu položek - inak známe aj ako Friendly URL je štruktúra URL adresy, ktorá sa zobrazuje v lište prehliadača. Pre niektoré vyhľadávače je to jedna zo súčastí bodovania dôležitosti webu. Zároveň sú adresy čitateľnejšie pre užívateľov stránok (najčastejšie z hľadiska histórie)

Ak zadaná položka nebude vyplnená, URL sa vygeneruje z názvu danej menu položky (nie je teda nutné bezpodmienečne vypĺňať). Ak však URL adresu danej menu položky chcete zmeniť, nastavujete to v sekcii Články / Menu v úprave danej menu položky v záložke SEO v položke "Vlastní URL adresa".

 • platí aj pre všetky podmenu položky

Viac informácii v nápovede Jak správně tvořit stránky a propagovat je na internetu?.

Články

"Výstižné názvy článků"

Informace z nápovědy položky "Výstižné názvy článků"

Výstižné názvy článků - názov článku by mal návštevníka zaujať tak, aby si daný článok prečítal, preto sa neodporúča do názvu článku zadávať kľúčovú frázu, po ktorej bude už z názvu jasný obsah. Názov článku môže byť nadnesený, čo vyvolá istú mieru zvedavosti, no neklamte ním.

PříkladPríkladný názov článku: Google vytvoril neviditeľné auto - v obsahu článku sa však čitateľ dozvie, že ide len o meniacu sa farbu auta alebo optický klam, vďaka čomu lepšie splýva s pozadím.

"Rozsáhlé texty v článcích"

Informace z nápovědy položky "Rozsáhlé texty v článcích"

Rozsáhlé texty v článcích -

 • text článkov sa snažte vytvárať rozsiahly a originálny. Kopírované texty dokážu vyhľadávače ako Google porovnať s inými článkami na internete a hodnota Vašich stránok sa tak môže znížiť z dôvodu duplikácie, čo má za následok nižšiu mieru vyhľadávania vo vyhľadávačoch.
 • Odporúčame texty sekciovať, aby bol článok prehľadný pre užívateľa a nepreháňať to s farbou textu (v článku použite max. 2-3 farby textu, aj to len pri zvýraznení naozaj nevyhnutného).
 • Používajte slová, vďaka ktorým chcete byť vo vyhľadávačoch vyhľadávaný.
 • Nepreháňajte to s množstvom opakovaných fráz a takýto text skôr inak podajte (dôležité aj pre vyhľadávače).
 • Neodporúčame text vytvárať vo forme obrázka, ale prípadne vložený obrázok opísať textom, nakoľko vyhľadávače nedokážu text z obrázka prečítať, čím prichádzate o možnosť vyhľadania konkrétnej frázy vo vyhľadávaní.

Viac informácii v nápovede Jak správně tvořit stránky a propagovat je na internetu?.

"Vyplnění SEO názvu článků"

Informace z nápovědy položky "Vyplnění SEO názvu článků"

Vyplnění SEO názvu článků - zobrazuje sa na karte prehliadača. Je to dôležitý údaj tak pre vyhľadávače, ako aj pre návštevníka. Ak zadané pole nebude vyplnené, titulným názvom bude názov daného článku (nie je teda nutné bezpodmienečne vypĺňať). Ak však SEO názov článku chcete zmeniť, nastavujete to v sekcii Články / Články v úprave daného článku v záložke SEO v položke "Titulní název (title)".

Viac informácii v nápovede Jak správně tvořit stránky a propagovat je na internetu?.

"Vyplnění SEO popisu článků"

Informace z nápovědy položky "Vyplnění SEO popisu článků"

Vyplnění SEO popisu článků - ide o krátky popis daného článku opisujúci jeho význam. Dôležitý údaj pre vyhľadávače (nezobrazuje sa na stránke).

Nastavujete v sekcii Články / Články v úprave daného článku v záložke SEO v položke "Popis (description)".

Pokiaľ v úprave článku v záložke Krátký popis vyplníte položku "Krátký popis", nie je ďalej nutné vypĺňať SEO popis, nakoľko systém ako SEO popis automaticky použije text z danej položky.

Viac informácii v nápovede Jak správně tvořit stránky a propagovat je na internetu?.

"Vyplnění SEO klíčových slov článků"

Informace z nápovědy položky "Vyplnění SEO klíčových slov článků"

Vyplnění SEO klíčových slov článků - ide o slová, ktoré vystihujú daný článok. Odporúčame max. 5-6 kľúčových slov oddelených čiarkou a ideálne použiť slová, ktoré sú v danom článku aj použité. Dôležitý údaj pre agragátory (nezobrazuje sa na stránke). Nerozlišujú diakritiku, množné čísla, podobné tvary a pod., preto sa odporúča slová písať v základnom tvare a neopakovať sa.

Daný parameter už nie je pre vyhľadávače (Google, Bing, Seznam, ...) tak dôležitý ako kedysi, keďže stránky skôr indexujú na základe iných parametrov (hlavne obsahu stránky). Napriek tomu daný parameter môžu využívať iné systémy získavajúce informácie o stránkach. Z hľadiska SEO optimalizácie tak odporúčame venovať sa skôr iným parametrom ako vypĺňaniu kľúčových slov.

Nastavujete v sekcii Články / Články v úprave daného článku v záložke SEO v položke "Klíčová slova (keywords)".

Viac informácii v nápovede Jak správně tvořit stránky a propagovat je na internetu?.

"Pěkná URL adresa článků"

Informace z nápovědy položky "Pěkná URL adresa článků"

Pěkná URL adresa článků - inak známa aj ako Friendly URL je štruktúra URL adresy, ktorá sa zobrazuje v lište prehliadača. Pre niektoré vyhľadávače je to jedna zo súčastí bodovania dôležitosti webu. Zároveň sú adresy čitateľnejšie pre užívateľov stránok (najčastejšie z hľadiska histórie).

Ak zadaná položka nebude vyplnená, URL sa vygeneruje z názvu daného článku (nie je teda nutné bezpodmienečne vypĺňať). Ak však URL adresu daného článku chcete zmeniť, nastavujete to v sekcii Články / Články v úprave daného článku v záložke SEO v položke "Vlastní URL adresa".

Viac informácii v nápovede Jak správně tvořit stránky a propagovat je na internetu?.

Kategorie produktů

"Přehledné kategorie"

Informace z nápovědy položky "Přehledné kategorie"

Přehledné kategorie - snažte sa mať čo možno najmenej hlavných kategórií pre ich prehľadnosť. Ostatné položky zaraďte do podkategórií pre konkrétnu kategóriu.

(Napr.: "Tenisky", "Šľapky", "Poltopánky", a pod. vytvorte ako podkategórie pre kategóriu "Obuv".)

Kategórie vytvárate v sekcii Produkty / Kategorie. Podkategórie vytvoríte po rozkliknutí vybranej kategórie.

 • platí aj pre všetky podkategórie

"Vyplnění SEO názvu kategorií"

Informace z nápovědy položky "Vyplnění SEO názvu kategorií"

Vyplnění SEO názvu kategorií - zobrazuje sa na karte prehliadača. Je to dôležitý údaj tak pre vyhľadávače, ako aj pre návštevníka. Ak zadaná položka nebude vyplnená, titulným názvom bude názov danej kategórie (nie je teda nutné bezpodmienečne vypĺňať). Ak však SEO názov kategórie chcete zmeniť, nastavujete to v sekcii Produkty / Kategorie v úprave danej kategórie v záložke SEO v položke "Titulní název (title)".

 • platí aj pre všetky podkategórie

Viac informácii v nápovede Jak správně tvořit stránky a propagovat je na internetu?.

"Vyplnění SEO popisu kategorií"

Informace z nápovědy položky "Vyplnění SEO popisu kategorií"

Vyplnění SEO popisu kategorií - ide o krátky popis danej kategórie opisujúci jej význam. Dôležitý údaj pre vyhľadávače (nezobrazuje sa na stránke).

Nastavujete v sekcii Produkty / Kategorie v úprave danej kategórie v záložke SEO v položke "Popis (description)".

 • platí aj pre všetky podkategórie

Viac informácii v nápovede Jak správně tvořit stránky a propagovat je na internetu?.

"Vyplnění SEO klíčových slov kategorií"

Informace z nápovědy položky "Vyplnění SEO klíčových slov kategorií"

Vyplnění SEO klíčových slov kategorií - ide o slová, ktoré vystihujú danú kategóriu. Odporúčame max. 5-6 kľúčových slov oddelených čiarkou a ideálne použiť slová, ktoré sú v danej kategórii aj použité. Dôležitý údaj pre agregátory (nezobrazuje sa na stránke). Nerozlišujú diakritiku, množné čísla, podobné tvary a pod., preto sa odporúča slová písať v základnom tvare a neopakovať sa.

Daný parameter už nie je pre vyhľadávače (Google, Bing, Seznam, ...) tak dôležitý ako kedysi, keďže stránky skôr indexujú na základe iných parametrov (hlavne obsahu stránky). Napriek tomu daný parameter môžu využívať iné systémy získavajúce informácie o stránkach. Z hľadiska SEO optimalizácie tak odporúčame venovať sa skôr iným parametrom ako vypĺňaniu kľúčových slov.

Nastavujete v sekcii Produkty / Kategorie v úprave danej kategórie v záložke SEO v položke "Klíčová slova (keywords)".

 • platí aj pre všetky podkategórie

Viac informácii v nápovede Jak správně tvořit stránky a propagovat je na internetu?.

"Texty k jednotlivým kategoriím"

Informace z nápovědy položky "Texty k jednotlivým kategoriím"

Texty k jednotlivým kategoriím - ide o text/popis danej kategórie zobrazujúci sa nad zoznamom produktov v konkrétnej kategórii. Nejedná sa o nutnosť vypĺňať texty ku kategóriám, avšak môže pomôcť návštevníkovi porozumieť danej kategórii a v prípade vyhľadávača ide o ďalší zdroj textových informácií, preto odporúčame používať slová/frázy, vďaka ktorým chcete byť vo vyhľadávačoch vyhľadávaný.

 • platí aj pre všetky podkategórie

Viac informácii v nápovede Jak správně tvořit stránky a propagovat je na internetu?.

"Pěkná URL adresa kategorií"

Informace z nápovědy položky "Pěkná URL adresa kategorií"

Pěkná URL adresa kategorií - inak známa aj ako Friendly URL je štruktúra URL adresy, ktorá sa zobrazuje v lište prehliadača. Pre niektoré vyhľadávače je to jedna zo súčastí bodovania dôležitosti webu. Zároveň sú adresy čitateľnejšie pre užívateľov stránok (najčastejšie z hľadiska histórie).

Ak zadaná položka nebude vyplnená, URL sa vygeneruje z názvu danej kategórie (nie je teda nutné bezpodmienečne vypĺňať). Ak však URL adresu danej menu položky chcete zmeniť, nastavujete to v sekcii Produkty / Kategorie v úprave danej kategórie v záložke SEO v položke "Vlastní URL adresa".

 • platí aj pre všetky podkategórie

Viac informácii v nápovede Jak správně tvořit stránky a propagovat je na internetu?.

Produkty

"Výstižné názvy produktů"

Informace z nápovědy položky "Výstižné názvy produktů"

Výstižné názvy produktů - názov by mal vystihovať podstatu produktu (podľa typu produktov napr.: značka, typ, farba, veľkosť a pod.) a použité môžu byť aj niektoré hlavné vlastnosti produktu, no názov musí byť zároveň prehľadný a zrozumiteľný pre návštevníka stránok.

Nastavujete v sekcii Produkty / Produkty v úprave produktu v položke "Název produktu".

V prípade exportu produktov na externé stránky (napr. ako sú porovnávače tovarov) je naopak dôležité zadávať text v základnom tvare alebo ho zadať v úprave produktu v záložke Pokročilé v položke "Přesný název produktu" (takýto názov sa na stránke nikde nezobrazí).

"Podrobné popisy a informace k produktům"

Informace z nápovědy položky "Podrobné popisy a informace k produktům"

Podrobné popisy a informace k produktům - ide o text/popis produktu zobrazujúci sa v detaile daného produktu.

Nastavujete v sekcii Produkty / Produkty v úprave produktu v záložke Popis (spodný).

 • Popis, ktorý sa zobrazuje v detaile produktu, by mal obsahovať všetky dôležité a rozšírené informácie o danom produkte.
  • Odporúčame používať slová, vďaka ktorým chcete daný produkt zviditeľniť vo vyhľadávačoch.
 • Parametre sú užitočným nástrojom na zrozumiteľné tabuľkové informácie o produkte. Okrem toho je možné vďaka týmto parametrom filtrovať produkty v zozname produktov. Parametre vytvárate v sekcii Produkty / Parametry (s možnosťou nastaviť parametre pre konkrétnu kategóriu). Parametre následne nastavujete v úprave produktu v záložke Parametry.
 • Tabuľku, napríklad vlastností alebo veľkostí produktu je možné vytvoriť priamo v popise po kliknutí na ikonu "Tabuľka".
 • Video prezentujúce daný produkt je možné pridať v úprave produktu v záložke Přílohy tlačítkom "Přidat video".
 • Súbor na stiahnutie, ako je napríklad manuál, je možné pridať v úprave produktu v záložke Přílohy tlačítkom "Přidat soubor".
 • Odkazy na články/recenzie k daným produktom sú ďalším spôsobom, kde si môže návštevník prečítať bližšie informácie o ponúkanom produkte. Odkazy je možné vytvárať priamo v popise po označení určitého textu a následným kliknutím na ikonu "Vložiť/zmeniť odkaz". Pokiaľ je to možné, články k produktom odkazujte na vlastné články s jedinečným textom (okrem toho, že potenciálny zákazník neopustí Vaše stránky, texty v článkoch sú ďalším zdrojom pre vyhľadávače k danému produktu. Nezabudnite preto v článku spätne odkazovať na daný produkt.)
 • História cien je skvelý nástroj pre návštevníka, vďaka ktorému zistí vývoj ceny daného produktu za predošlé dni. Zobrazuje sa v detaile produktu. Nastavujete v sekcii Nastavení / Eshop v položke "Sekce detailu produktu" možnosť "historie cen".
 • Otázka k produktu je možnosť získania bližších informácií k danému produktu formou odoslania formulára, ktorý Vám bude odoslaný na email s informáciami o danom produkte.

Viac informácii v nápovede Jak správně tvořit stránky a propagovat je na internetu?.

"Vyplnění SEO názvu produktů"

Informace z nápovědy položky "Vyplnění SEO názvu produktů"

Vyplnění SEO názvu produktů - zobrazuje sa na karte prehliadača. Je to dôležitý údaj tak pre vyhľadávače, ako aj pre návštevníka. Ak zadaná položka nebude vyplnená, titulným názvom bude názov daného produktu (nie je teda nutné bezpodmienečne vypĺňať). Ak však SEO názov produktu chcete zmeniť, nastavujete to v sekcii Produkty / Produkty v úprave daného produktu v záložke SEO v položke "Titulní název (title)".

Viac informácii v nápovede Jak správně tvořit stránky a propagovat je na internetu?.

"Vyplnění SEO klíčových slov produktů"

Informace z nápovědy položky "Vyplnění SEO klíčových slov produktů"

Vyplnění SEO klíčových slov produktů - ide o slová, ktoré vystihujú daný produkt. Odporúčame max. 5-6 kľúčových slov oddelených čiarkou a ideálne použiť slová, ktoré sú v danom produkte aj použité. Dôležitý údaj pre agregátory (nezobrazuje sa na stránke). Nerozlišujú diakritiku, množné čísla, podobné tvary a pod., preto sa odporúča slová písať v základnom tvare a neopakovať sa.

Daný parameter už nie je pre vyhľadávače (Google, Bing, Seznam, ...) tak dôležitý ako kedysi, keďže stránky skôr indexujú na základe iných parametrov (hlavne obsahu stránky). Napriek tomu daný parameter môžu využívať iné systémy získavajúce informácie o stránkach. Z hľadiska SEO optimalizácie tak odporúčame venovať sa skôr iným parametrom ako vypĺňaniu kľúčových slov.

Nastavujete v sekcii Produkty / Produkty v úprave daného produktu v záložke SEO v položke "Klíčová slova (keywords)".

Viac informácii v nápovede Jak správně tvořit stránky a propagovat je na internetu?.

"Vyplnění krátkého popisu produktů"

Informace z nápovědy položky "Vyplnění krátkého popisu produktů"

Vyplnění krátkého popisu produktů - ide o krátky popis daného produktu (informatívny popis). Dôležitý údaj pre vyhľadávače zobrazujúci sa tiež v detaile produktu.

Nastavujete v sekcii Produkty / Produkty v úprave daného produkty v záložke Popis v položke "Krátký popis produktu".

V prípade nastavenia sa krátky popis zobrazuje aj v kategóriach v zozname produktov - dané zobrazenie nastavujete v sekcii Nastavení / Eshop v položke "Struktura boxu produktů" po aktivácii možnosti krátký popis.

"Pěkná URL adresa produktů"

Informace z nápovědy položky "Pěkná URL adresa produktů"

Pěkná URL adresa produktů - inak známe aj ako Friendly URL je štruktúra URL adresy, ktorá sa zobrazuje v lište prehliadača. Pre niektoré vyhľadávače je to jedna zo súčastí bodovania dôležitosti webu. Zároveň sú adresy čitateľnejšie pre užívateľov stránok (najčastejšie z hľadiska histórie)

Systém túto Friednly URL vytvorí automaticky zo zadaného "Název produktu".

Viac informácii v nápovede Jak správně tvořit stránky a propagovat je na internetu?.

"Zobrazení doplňkových informací"

Informace z nápovědy položky "Zobrazení doplňkových informací"

Zobrazení doplňkových informací - práve doplnkové informácie môžu návštevníka zaujať.

 • Štítky - je údaj zobrazujúci sa jak v zozname produktov tak aj v jeho detaile. Používa sa hlavne ak chcete na nejaký produkt upozorniť, pritom sa cena samotného produktu nemení. Medzi možnosti akcii patrí napr.: Novinka, Akcia, Bomba, Darček, Výpredaj, Náš TIP, BAZÁR

  Nastavujete v sekcii Produkty / Produkty, v úprave konkrétneho produktu, v záložke Pokročilé, v položke "Štítky"

 • Běžná cena - ide o cenu za akú sa produkt bežne predáva (u konkurencie) preto by mala byť bežná cena vyššia ako cena Vášho produktu. Bežná cena sa zobrazuje v zozname produktov aj jeho detaile ako prečiarknutá a nie moc výrazná suma. Nastavujete v sekcii Produkty / Produkty, v úprave konkrétneho produktu, v záložke Základní údaje, v položke "Běžná cena"
 • Příslušenství - pokiaľ je k produktu možné dokúpiť príslušenstvo ponúknite to zákazníkovi. (Napr.: pre Notebook V1 môže byť príslušenstvom "taška na notebook"). Nastavujete v sekcii Produkty / Produkty, v úprave konkrétneho produktu, v záložke Propojení, v položke "Příslušenství"
 • Související produkty - pokiaľ k danému produktu existujú nejaké súvisiace produkty ponúknite ich zákazníkovi. (ide o podobnú funkciu ako "Příslušenství" alebo môže ísť o nadštandardnú službu ako "Predĺženie záruky o 12 mesiacov"). Nastavujete v sekcii Produkty / Produkty, v úprave konkrétneho produktu, v záložke Propojení, v položke "Související produkty"
 • Podobné produkty - pokiaľ k danému produktu existujú aj podobné produkty (napr. v jeho cenovej kategórii) ponúknite ich zákazníkovi, ktorý si tak môže vybrať jeho inú variantu. Nastavujete v sekcii Produkty / Produkty, v úprave konkrétneho produktu, v záložke Propojení, v položke "Podobné produkty"

"Vyplnění tagů pro vyhledávání produktů"

Informace z nápovědy položky "Vyplnění tagů pro vyhledávání produktů"

Vyplnění tagů pro vyhledávání produktů - ide o kľúčové slová, ktoré sa nikde nezobrazujú a nemajú žiadny vplyv na SEO, ide len o kľúčové slová vďaka ktorým môžu návštevníci stránok produkt lepšie vyhľadať v module vyhľadávanie.

Nastavujete v sekcii Produkty / Produkty, v úprave konkrétneho produktu, v záložke Pokročilé, v položke "Tagy"

"Možnost filtrování produktů"

Informace z nápovědy položky "Možnost filtrování produktů"

Možnost filtrování produktů - umožnite návštevníkom Vašich stránok filtrovať produkty podľa ich požiadaviek a cenovej hladiny.

Filtre nastavujete v sekcii Doplňky / Pluginy / Filtr

(Pokiaľ chcete mať možnosť filtrovať produkty podľa presných parametrov produktov, najskôr tak musíte určiť v sekcii Produkty / Parametry, v úprave konkrétneho parametra, v záložke Filtr zaškrtnutím položky "Zobrazit ve filtrech" až následne v plugine Doplňky / Pluginy / Filtr)

Zpětná vazba

"Možnost sdílení článků"

Informace z nápovědy položky "Možnost sdílení článků"

Možnost sdílení článků - umožnite návštevníkom stránok zdielať Vaše články na sociálne siete. Pokiaľ je článok naozaj zaujímavý svojim obsahom čitatelia sa často o článok radi podelia so svojimi priateľmi na sociálnych sieťach, čo je jedinečný spôsob ako pritiahnuť ďalších návštevníkov prakticky bez námahy a hlavne zadarmo. Ide o takzvaný nenútený a asi najlepší spôsob reklamy ako článok zviditeľniť, nakoľko potenciálnych návštevníkov o zaujímavom článku nepresviedča neznáma stránka ale samotný priateľ zo sociálnej siete. Najlepšou reklamou je tak samotné odporúčanie. Článok samozrejme je možné zdieľať aj skopírovaním URL adresy daného článku, ale prečo im to neuľahčiť jedným kliknutím (samotná ikona sociálnej siete môže čitateľovi pripomenúť, že zaujímavý obsah môže zdieľať, pričom jeho samotného by to nemuselo napadnúť)

Nastavujete v sekcii Nastavení / Web v položke "Struktura detailu článku" možnosť sociální sdílení

"Možnost sdílení aktuální stránky"

Informace z nápovědy položky "Možnost sdílení aktuální stránky"

Možnost sdílení aktuální stránky - umožnite návštevníkom stránok zdielať Vaše stránky a podstránky na sociálne siete. Pokiaľ je obsah aktuálne otvorenej stránky pre návštevníka naozaj zaujímavý, často sa o danú stránku podelia so svojimi priateľmi na sociálnych sieťach, čo je jedinečný spôsob ako pritiahnuť ďalších návštevníkov prakticky bez námahy a hlavne zadarmo (Zdieľať tak môžu priamo sekciu článku, produktu, kategórie, kontaktu alebo inej menu položky). Ide o takzvaný nenútený a asi najlepší spôsob reklamy ako stránku zviditeľniť, nakoľko potenciálnych návštevníkov o zaujímavej stránke nepresviedča samotná stránka ale priamo priateľ zo sociálnej siete. Najlepšou reklamou je tak samotné odporúčanie. Stránky je samozrejme možné zdieľať aj skopírovaním URL adresy danej stránky, ale prečo im to neuľahčiť jedným kliknutím (samotná ikona sociálnej siete môže návštevníkovi pripomenúť, že aktuálnu stránku môže zdieľať, pričom jeho samotného by to nemuselo napadnúť) Narozdiel od zdieľania článkov ide o modul, ktorý je možné umiestniť kdekoľvek na stránky a zobrazovať len v určitých sekciách.

Nastavujete v sekcii Doplňky / Moduly / Sdílení

"Zobrazovat tlačítka sociálních počítadel"

Informace z nápovědy položky "Zobrazovat tlačítka sociálních počítadel"

Zobrazovat tlačítka sociálních počítadel - je možnosť hodnotenia aktuálne otvorenej stránky cez sociálne siete ako sú napríklad "páči sa mi to" od Facebooku alebo "+1" od Google plus. Okrem toho, že ďalší návštevníci tieto hodnotenie na danej stráne vidia samotné hodnotenie sa môže zobraziť aj na sociálnej sieti samotného hodnotiteľa, čo môže pritiahnuť ďalších návštevníkov. Ide o modul, ktorý je možné umiestniť kdekoľvek na stránky a zobrazovať len v určitých sekciách stránok (hodnotiť tak môžu podľa nastavenia napríklad článok, produkt, kategóriu, menu položku a pod.)

Nastavujete v sekcii Doplňky / Moduly / Sociální počítadla

 • module je možné pridať viac krát a kombinovať tak umiestnenie a zobrazenie v rôznych sekciách

"Možnost komentářů k článkům"

Informace z nápovědy položky "Možnost komentářů k článkům"

Možnost komentářů k článkům - umožnite Vašim návštevníkom komentovať články. V daných komentároch následne môžete reagovať na prípadné dotazy alebo nejasnosti k danému článku a ako administrátor môžete na dotazy reagovať. Vytvorená diskusia môže pomôcť ďalším návštevníkom. V systéme je možné vytvoriť rôzne typy komentárov ako sú klasické komentáre systému WEXBO®, kde všetky komentáre nájdete v sekcii Uživatelé / Komentáře, poprípade je možné využiť komentáre externých stránok ako Facebook, Disqus, LiveFyre...

Nastavujete v sekcii Doplňky / Pluginy / Komentáře

"Možnost komentářů k produktům"

Informace z nápovědy položky "Možnost komentářů k produktům"

Možnost komentářů k produktům - umožnite Vašim návštevníkom komentovať produkty. V daných komentároch následne môžete reagovať na prípadné dotazy alebo nejasnosti k danému produktu a ako administrátor môžete na dotazy reagovať. Vytvorená diskusia môže pomôcť ďalším návštevníkom. V systéme je možné vytvoriť rôzne typy komentárov ako sú klasické komentáre systému WEXBO®, kde všetky komentáre nájdete v sekcii Uživatelé / Komentáře, poprípade je možné využiť komentáre externých stránok ako Facebook, Disqus, LiveFyre...

Nastavujete v sekcii Doplňky / Pluginy / Komentáře

"Možnost hodnocení jednotlivých stránek"

Informace z nápovědy položky "Možnost hodnocení jednotlivých stránek"

Možnost hodnocení jednotlivých stránek - umožnite návštevníkom hodnotiť jednotlivé sekcie na Vašich stránkach, podľa nastavenia tak môžu hodnotiť články, menu položky, kategórie alebo produkty. Hodnotenie môžete ako administrátor ovplyvniť alebo pred-nastaviť základné hodnotenie vo všetkých sekciách v ktorých je zobrazené. Modul je možné umiestniť kdekoľvek na stránky a zobrazovať ho len v určitých sekciách.

Nastavujete v sekcii Doplňky / Moduly / Hodnocení

"Možnost doporučit stránky emailem"

Informace z nápovědy položky "Možnost doporučit stránky emailem"

Možnost doporučit stránky emailem - umožnite návštevníkom stránok odporučiť Vaše stránky odoslaním informačného emailu svojim známym. Pokiaľ sú stránky naozaj zaujímavé svojim obsahom návštevníci sa často o stránky radi podelia so svojimi priateľmi a známymi, čo je jedinečný spôsob ako pritiahnuť ďalších návštevníkov prakticky bez námahy a hlavne zadarmo. Ide o takzvaný nenútený a asi najlepší spôsob reklamy ako stránok zviditeľniť, nakoľko potenciálnych návštevníkov o zaujímavej stránke nepresviedča neznáma stránka ale samotný známy s jeho údajmi a emailovou adresou. Najlepšou reklamou je tak samotné odporúčanie. Modul je možné umiestniť kdekoľvek na stránky.

Nastavujete v sekcii Doplňky / Moduly / Doporučte nás. (Text modulu je možné zmeniť v sekcii Nastavení / Překlady)

"Možnost zobrazení QR kódů"

Informace z nápovědy položky "Možnost zobrazení QR kódů"

Možnost zobrazení QR kódů - QR kódy sú zaujímavým nástrojom pre smartphony a tablety, kedy jednoduchým naskenovaním dvojrozmerného kódu si návštevník môže stránky rýchlo uložiť do svojho zariadenia poprípade získané údaje ďalej využiť na zdieľanie alebo na iné šírenie zo svojho zariadenia. Modul je možné umiestniť kdekoľvek na stránky a podľa nastavenia zobrazovať len v určitých sekciách ako sú články, menu, kategórie, produkty.

Nastavujete v sekcii Doplňky / Moduly / QR kód

"Měření konverzí"

Informace z nápovědy položky "Měření konverzí"

Měření konverzí - skvelý nástroj, ktorý vám ponúkne zásadné informácie o vašej efektivite a umožní podrobne sledovať ROI (návratnosť vašich investícií) až na úroveň konkrétnych sekcií a produktov vo Vašich reklamných aktivitách (ako je Google reklama, Facebook reklama, alebo Porovnávače tovarov...). Meranie návratnosti z investovaných peňazí je základným rozhodujúcim kritériom pre vaše podnikanie. Po nastavení meraní konverzií sledujete všetky konverzie v administrácii konkrétnej reklamnej služby (ako je AdWords, Facebook reklama, alebo v jednotlivých Provonávačoch tovaru...)

Nastavujete v sekcii Doplňky / Pluginy / Měření konverzí (je nutné sa najskôr registrovať v konkrétnej reklamnej službe)

"Heureka ověřeno zákazníky"

Informace z nápovědy položky "Heureka ověřeno zákazníky"

Heureka ověřeno zákazníky - skvelý nástroj, ktorý zaisťuje nezávislé hodnotenie obchodov iba od reálnych zákazníkov a tým dáva nakupujúcim informáciu o tom, aké kvalitné sú služby daného obchodu. Funguje tak, že zákazník si u Vás vytvorí objednávku a približne o 10 dní mu príde email s odkazom na zverejnenie referencie ako bol spokojný so službami Vášho obchodu, kde môže ohodnotiť Vaše služby vlastnými slovami a to jak kladné tak aj záporné. Okrem iného aj čas dodania tovaru a a celkovú spokojnosť v percentách. Hodnotenia si následne môžete zverejniť aj na Vašich stránkach.

Nastavujete v sekcii Doplňky / Pluginy / Heureka

"Sledování statistik a reakce na ně"

Informace z nápovědy položky "Sledování statistik a reakce na ně"

Sledování statistik a reakce na ně - sledovaním štatistík sa priblížite k najčistejším požiadavkám a dopytu vašich zákazníkov len vďaka tomu čo je vo vašom eshope najpredávanejšie, najsledovanejšie, najvyhľadávanejšie... V štatistikách si môžete nechať zobraziť produkty, ktoré sú najpredávanejšie alebo najprezeranejšie a poprípade takýmto produktom nastaviť zľavu alebo akciu čím sa produkt stane ešte atraktívnejším. V najvyhľadávanejších frázach zase získate užitočné informácie čo ľudia najčastejšie na Vašich stránkach vyhľadávajú poprípade nadviazať na ne a vytvoriť požadovaný článok alebo produkt. Sledujte aj Vašich najaktívnejších zákazníkov a pokiaľ Vám to možnosti dovolia odmente ich zákazníckou zľavou alebo kupónom čím si upevníte jeho náklonnosť k Vám.

Štatistiky môžete sledovať v sekcii Statistiky / Návštěvnost (jednotlivé filtrovanie následne nastavujete po kliknutí vpravo hore na tlačítkom  )

Zveřejnění stránek

"Registrace na Google Moje firma"

Informace z nápovědy položky "Registrace na Google Moje firma"

Registrace na Google Moje firma - pomocou služby Moja firma na Googli môžete zobraziť svoje otváracie hodiny, telefónne číslo a trasu vo Vyhľadávaní Google a v Mapách. Video návod ako pridať firmu na Google.

"Registrace do vyhledávačů"

Informace z nápovědy položky "Registrace do vyhledávačů"

Registrace do vyhledávačů - hlavne ak sú Vaše stránky na internete nové odporúča sa zapísať ich do najvýznamnejších vyhľadávačov ako Yahoo, Bing Google (ich nástroju sú: Yandex, Bing, Webmaster Tools...). Vďaka tomu vyhľadávače skôr indexujú Vaše stránky, rýchlejšie preskúmajú obsah Vašich stránok a tým pádom sa stránky budú skôr zobrazovať v ich vyhľadávaní. Okrem toho si vo vyhľadávačoch verifikujete doménu a teda pravosť jej vlastníctva pre využívanie ich ďalších nástrojov.

Nastavujete v sekcii Doplňky / Pluginy / Verifikace domény

Vyhľadávače napr.:

"Registrace do katalogů stránek a firem"

Informace z nápovědy položky "Registrace do katalogů stránek a firem"

Registrace do katalogů stránek a firem - užitočný spôsob ako Vaše stránky alebo firmu zverejniť na internete zadarmo. Registrácia do katalógov je považovaný za jedno z prvých úkonov link buildingu teda spätných odkazov na externých stránkach, čo samozrejme nahráva rôznym vyhľadávačom.

Viac informácii a zoznam katalógov nájdete v nápovede Jak správně tvořit stránky a propagovat je na internetu?.

"Registrace do porovnávačů zboží"

Informace z nápovědy položky "Registrace do porovnávačů zboží"

Registrace do porovnávačů zboží - účinný spôsob zverejnenia Vašich produktov na stránkach s vysokou návštevnosťou a cielených potenciálnych zákazníkov. Návštevníci si na daných porovnávačoch (Heureka, Pricemania, Zboží...) môžu následne produkty porovnávať s Vašou konkurenciou a sami si vyberú u koho si daný produkt zakúpia. Zverejnenie takýchto produktov je väčšinou zadarmo, samozrejme pre zvýhodnené vyhľadávanie práve Vašich produktov je nutné počítať s poplatkom.

Nastavujete v sekcii Doplňky / Pluginy / XML feed

Viac informácii v nápovede Jak správně tvořit stránky a propagovat je na internetu?

Informácie ako napojiť stránky na porovnávač heureka v nápovede Jak napojit stránky na srovnávač produktů Heureka?

"Registrace na slevové portály"

Informace z nápovědy položky "Registrace na slevové portály"

Registrace na slevové portály - skvelý nástroj na predaj produktu, ktorý by mal mať nižšiu cenu ako ponúkate na eshope alebo Vaša konkurencia. Funguje to tak že, po registrácii Vášho produktu na zľavovom portáli získate zoznam zľavových kódov pre Váš produkt, ktoré zadáte do systému. Zákazník si na zľavových portáloch zakúpi zľavový kupón na vami ponúkaný produkt. Získaný kód zákazník použije pri nákupe vo Vašom eshope, čím sa zníži jeho cena v košíku. Portály navštevuje množstvo potenciálnych a cielených zákazníkov, je nutné však počítať s províziou predaných kupónov práve pre daný zľavový portál najčastejšie na konci zúčtovacieho mesiaca.

Zľavové kupóny nastavujete v sekcii Eshop / Slevové kupóny (Kupóny musíte v eshope povoliť v sekcii Nastavení / Eshop v položke "Povolit slevové kupóny")

Viac informácii o zľavách v eshope v nápovede Jak pracovat s cenami, slevami a akcemi v eshopu?

Viac informácii o zľavových portáloch v nápovede Jak správně tvořit stránky a propagovat je na internetu?

"Zveřejnění PR článků"

Informace z nápovědy položky "Zveřejnění PR článků"

Zveřejnění PR článků - výborný nástroj na budovanie link buildingu. Okrem toho, že môže priniesť návštevníkov priamo z externej stránky na ktorej je článok uverejnený, dôležitejšie sú však spätné odkazy na Vašu stránku zverejnené na externej stránke. Pre vyhľadávače ide o dôležitý zdroj informácii vďaka čomu môžu stránky na ktoré článok odkazuje uprednostniť vo svojom vyhľadávaní. Funguje to tak, že si vytvoríte článok o ponúkanej službe alebo produkte a uverejníte ho na externej stránke, ktorá sa PR článkami zaoberá. Uverejnenie PR článkov je zväčša zadarmo, každý článok by však mal byť jedinečný. Nekopírujte tak texty z internetu, ale skôr ich popíšte vlastnými slovami (nie je ani tak dôležitá dĺžka článku ako skôr jedinečnosť na internete). Vyhľadávače dokážu duplicitné články identifikovať a ich kópiám tak priradia nižšie hodnotenie, čo má za následok slabšie vyhľadávanie vo vyhľadávačoch.

Prezentační stránky

"Vytvoření Facebook stránky"

Informace z nápovědy položky "Vytvoření Facebook stránky"

Vytvoření Facebook stránky - je už prakticky pravidlom, aby stránky, ktoré ponúkajú služby alebo produkt mali svoju FunPage stránku na Facebooku. Vytvorenie pritom nieje nič zložité a samozrejme zadarmo. Stačí mať vlastný profil na Facebook.com a následne na stránkach Vytvoriť stránku Facebook postupovať podľa pokynov. Výhodou sociálnej siete je práve prezentácia Vašich stránok na obrovskej sieti užívateľov, ktorí môžu Vaše stránky ďalej zdieľať po internete. Ako prvých je možné pozvať svojich priateľov alebo zákazníkov, užívateľov stránok pokiaľ máte ich emailovú databázu. Vytvorenie stránok je však len prvá časť, aby Facebook stránka bola naozaj populárna je nutné sa o ňu starať aktuálnymi článkami, či už na produkt, službu alebo na zaujímavé novinky alebo články. Čo však neodporúčame je kupovať si takzvaných Facebook fanúšikov, nakoľko ide zväčša o fiktívnych užívateľov alebo užívateľov ktorý o Vašu ponuku nebudú mať záujem (v prípade reklamy na Facebooku to budú vyhodené peniaze). Na Vaše webové stránky môžete tiež umiestniť rôzne moduly a pluginy sociálnej siete Facebook

Viac informácii o napojení Facebooku Jak propojit stránky na služby Facebook?

Viac informácii o sociálnej sieti Facebook v nápovede Jak správně tvořit stránky a propagovat je na internetu?

"Vytvoření Instagram stránky"

Informace z nápovědy položky "Vytvoření Instagram stránky"

Vytvoření Instagram stránky - patrí medzi najpoužívanejšie sociálne siete. Veľké využitie má hlavne pri produktoch alebo službách, ktoré sú zachytávané na fotografii. Medzi také môžu patriť napríklad produkty hand-made či služby fotografa. Využitie tejto sociálnej siete je obrovské. Medzi obľúbené funkcie patrí instastories, ktoré využijete napríklad pri zviditeľnení aktuálne prebiehajúcej akcii alebo novinkách.

Ďalšou výhodou je, že Instagram patrí pod Facebook, vo veľa prípadoch uľahčuje jeho propagáciu alebo nastavenia.

"Vytvoření Twitter stránky"

Informace z nápovědy položky "Vytvoření Twitter stránky"

Vytvoření Twitter stránky - ide o známu sociálnu sieť hlavne v USA. U nás nie je tak populárna no aj na nej môžete nájsť záujemcov práve vašeho zamerania, preto neodporúčame zanedbať vytvorenie aj Twitter stránky. Tak ako aj na iných sociálnych sieťach aj na Twitteri môžu vaše príspevky tzv "Tweety" sledovať iný užívatelia. Vytvorenie stránok je však len prvá časť, aby Twitter stránka bola naozaj populárna je nutné sa o ňu starať aktuálnymi článkami, či už na produkt, službu alebo na zaujímavé novinky alebo články. Narozdiel od iných je možne na Twitteri vytvoriť status len so 140 znakmi

Viac informácii o sociálnej sieti Twitter v nápovede Jak správně tvořit stránky a propagovat je na internetu?

"Vytvoření YouTube kanálu (Vimeo)"

Informace z nápovědy položky "Vytvoření YouTube kanálu (Vimeo)"

Vytvoření YouTube kanálu (Vimeo) - využite možnosť vytvárania videí na YouTube, či už na rôzne video návody, prezentácie, video články a pod. Vo svojom účte si tak videá môžete spravovať a v prípade, že pôjde o zaujímavý zdroj videí užívatelia môžu Váš kanál sledovať, čo znamená, že budú o novinkách vždy informovaný vo svojom účte YouTube. Službu je tiež spojená so sociálnou sieťou Google+ ak sa jedná o rovnaký účet, videá tak vidia aj užívatelia, ktorý Vás majú v kruhoch Google+

Vytvorené videá môžete zdielať na všetkých sociálnych sieťach, alebo ich umiestniť na stránky do článkov alebo k produktom.

Viac informácii o službe YouTube v nápovede Jak správně tvořit stránky a propagovat je na internetu?

Alternatívnou službou pre YouTube je aj služba Vimeo.com

"Vytvoření Pinterest profilu"

Informace z nápovědy položky "Vytvoření Pinterest profilu"

Vytvoření Pinterest profilu - sociálna sieť hlavne pre grafikov, fotografov ale aj tvorcov zaujímavých produktov a predajcov módnych doplnkov. Ide o sociálnu sieť plnú obrázkov a fotiek, kde Vás takisto ako aj na iných môžu sledovať ostatný užívatelia a odoberať/zdielať tak Vaše novinky.

Viac informácii o sociálnej sieti Pinterest v nápovede Jak správně tvořit stránky a propagovat je na internetu?

"Diskutování a napomáhání na fórech"

Informace z nápovědy položky "Diskutování a napomáhání na fórech"

Diskutování a napomáhání na fórech - vytvorte si profil (účet) na veľkých a známych diskusných fórach s Vašim zameraním. Pomáhajte ostatným užívateľom s ich problémami alebo sa jednoducho zapojte do vzniknutej diskusie. Pravdepodobne Vám administrátor nedovolí inzerovať vlastné stránky, alebo Vám takúto formu reklamy zmaže a zablokuje účet, no na väčšine diskusných fórach si môžete vytvoriť akýsi PODPIS, ktorý sa zobrazuje pri každom Vašom vloženom príspevku. Pokiaľ bude podpis korektný a neprehnaný nemá prečo administrátor Váš účet blokovať, hlavne keď ste ostatným užívateľom nápomocný. Okrem toho, že sa pri každom Vašom príspevku zobrazuje PODPIS (Vaša reklama), napomáhaním môžete získať prestíž medzi ostatnými užívateľmi (väčšinou označovanú ako Karma alebo Body).

Placený marketing

"Rozesílání Newsletteru"

Informace z nápovědy položky "Rozesílání Newsletteru"

Rozesílání Newsletteru - inak známi aj ako email marketing je pravidelné informovanie Vašich užívateľov/zákazníkov formou odoslania hromadných emailov. V systéme WEXBO® je možné odoslať newsletter všetkým užívateľom a zákazníkom Vašich stránok a taktiež uživateľom, ktorý sa sami prihlásili na ober noviniek cez modul Newsletter. Do systému je možné tiež emaily vkladať manuálne, no zo zákona musí s prijímaním takýchto emailov súhlasiť majiteľ samotného emailu. V prípade porušenia pravidiel rozposielania newsletteru môže dôjsť až k žalobe odosielateľa/prevádzkovateľa stránok (teda Vás) s nemalou pokutou, ale aj zo strany prevádzkovateľa systému WEXBO® a to zablokovaním stránok. Preto vo všetkých newsletteroch sa v pätičke každého rozosielaného emailu formou newsletteru zobrazuje formulka na odhlásenie z tohoto newsletteru.

Modul na prihlásenie sa do odberu noviniek je ZADARMO a nastavujete ho v sekcii Doplňky / Moduly / Newsletter, kde tiež vytvárate kampane newsletteru. Platené je však až samotné rozposielanie newsletteru. Kredit na rozposielanie newsletteru zakúpite v Doplňky / Moduly / Newsletter po kliknutí na tlačítko  .

Užívateľov, ktorý odoberajú newsletter nájdete v sekcii Uživatelé / Newsletter (automaticky sú v ňom zaradený registrovaný užívatelia)

"Reklama na Google (Ads)"

Informace z nápovědy položky "Reklama na Google (Ads)"

Reklama na Google (Ads) - ide asi o najobľúbenejší platený nástroj na zverejnenie reklamy. O reklamy v službe google sa stará Google AdWords https://adwords.google.com/

Funguje to tak, že si zakúpite kredit za ktorý Vám bude AdWords stŕhať sumu za zobrazenie alebo prekliky Vašej reklamy. Môžete sa tak dostať na prvé miesta vo vyhľadávaní Google (na miesta určené pre reklamu) alebo na stránkach s Vašim zameraním čím docielite najefektívnejšiu reklamu.

Možnosti reklamných plôch

 • obrázkové (bannery rôznych veľkostí)
 • textové

Možnosti zobrazenia reklám

 • vo vyhľadávaní Google (len textové reklamné plochy)
 • na stránkach partnerov Google (zobrazenie reklám na stránkach, ktoré si nechali na svojich stránkach zobrazovať reklamy Google)

Možnosti platby za reklamu

 • cena za kliknutie na reklamu (PPC)
 • cena za zobrazenie reklám (cena za určitý počet zobrazení Vašich reklám)

Google AdWords obsahuje množstvo ďalších funkcii vďaka ktorým je možné zacieliť reklamu na konkrétneho zákazníka (krajina, mesto, kľúčové slová, zobrazenie reklám len v určíte dni a v určitý čas, ako aj maximálny denný limit na reklamu). Preto sa naozaj oplatí nechať si poradiť aj pri tvorbe reklamných kampaní práve od autorizovanej firmy, ktorá Vám AdWords nastaví podľa Vášho zamerania. Síce takýto audit nie je zadarmo, pri dlhodobom využívaní služby Google AdWords sa Vám tieto investície vrátia.

Nezabudnite, že ako nový zákazník AdWords môžete získať bonus ZADARMO. Kupón a podmienky môžete nájsť na http://www.google.com/adwords/coupons/

Viac informácii o reklame v nápovede Jak správně tvořit stránky a propagovat je na internetu?

"Reklama na Etarget"

Informace z nápovědy položky "Reklama na Etarget"

Reklama na Etarget - Etarget je platený reklamný systém v ktorom si vytvoríte reklamy, ktoré sa následne podľa nastavenia môžu zobrazovať na známych stránkach a portáloch, ale aj na stránkach, ktoré si nechali zobrazovať reklamné plochy Etarget. Najpopulárnejšou reklamou je tak PPC, kedy za reklamu platíte až po kliknutí na reklamu. V systéme je samozrejme možné nastaviť rôzne filtre pre čo najlepšie zacielenie reklamy na vami požadovaného zákazníka alebo stránku. Okrem SK a CZ trhu je možné reklamy umiestniť aj v iných krajinách.

Registrácia na Etarget SK alebo Etarget CZ (ako inzerent)

"Reklama na Facebooku"

Informace z nápovědy položky "Reklama na Facebooku"

Reklama na Facebooku - o zobrazovanie reklám sa stará Facebook reklama.

Funguje to tak, že si zakúpite kredit za ktorý Vám bude Facebook stŕhať sumu za zobrazenie alebo prekliky Vašej reklamy. Reklama sa tak objaví na miestach určených pre reklamu (v pravom panely). Propagovať však môžete aj statusy vo Vašom profile alebo Vašej Facebook FunPage (pri vytvorenom statusu sa zobrazí políčko "PROPAGOVAŤ")

Platbu za reklamu je možné uhradiť kreditnou kartou alebo internetovou peňaženkou PayPal.

"Reklama na Seznam.cz (Sklik)"

Informace z nápovědy položky "Reklama na Seznam.cz (Sklik)"

Reklama na Seznam.cz (Sklik) - Sklik je platený reklamný systém v ktorom si vytvoríte reklamy, ktoré sa následne podľa nastavenia môžu zobrazovať vo vyhľadávači Seznam, ale aj na sesterských stránkach a portáloch, ktoré zastrešuje spoločnosť Seznam. Najpopulárnejšou reklamou je tak PPC kedy za reklamu platíte až po kliknutí na reklamu. V systéme je samozrejme možné nastaviť rôzne filtre pre čo najlepšie zacielenie reklamy na vami požadovaného zákazníka alebo stránku.

Registrácia na Sklik.cz

"Reklama na Azet.sk (Azetklik)"

Informace z nápovědy položky "Reklama na Azet.sk (Azetklik)"

Reklama na Azet.sk (Azetklik) - Azetklik je platený reklamný systém v ktorom si vytvoríte reklamy, ktoré sa následne podľa nastavenia môžu zobrazovať stránkach Azet ale aj na sesterských stránkach a portáloch, ktoré zastrešuje spoločnosť Azet. Najpopulárnejšou reklamou je tak PPC, kedy za reklamu platíte až po kliknutí na reklamu. V systéme je samozrejme možné nastaviť rôzne filtre pre čo najlepšie zacielenie reklamy na vami požadovaného zákazníka alebo stránku.

Registrácia na Azetklik.sk

"Reklama na stránky se stejnou tématikou"

Informace z nápovědy položky "Reklama na stránky se stejnou tématikou"

Reklama na stránky se stejnou tématikou - forma reklamy, ktorá sa niekomu môže vyplatiť a niekomu nie, čo závisí hlavne od ceny za reklamu, ktorú si prevádzkovateľ stránky určí (nebojte sa vyjednávať, zväčša pri objednaní dlhodobého prenájmu reklamnej plochy je možné cenu výrazne znížiť). Neplaťte však reklamu na stránkach, ktoré nezodpovedajú Vašemu zameraniu, pretože je veľká pravdepodobnosť, že o Vašu reklamu nebude veľký záujem a nakoľko zväčša platíte za zobrazenie reklamy a nie za klik na reklamu pôjde o nízky profit z takýchto reklám.

Pre umiestnenie reklamnej plochy kontaktujte oddelenie na reklamu alebo správcu daných stránok (zväčša v pätičke stránky)

Kontaktujte náspodporu poskytujeme od 9:00 do 17:00