line

Formulare, plugin slúži na vytvorenie jednoduchých formulárov, ktoré následne vkladáte do článkov, alebo profilu užívateľov. Vo formulári nastavujete email na ktorý budú odoslané informácie zadané v danom formulári. Formulárov môžete vytvoriť viac, s rôznymi otázkami či položkami na vyplnenie a rôznymi druhmi polí (textové pole, výber jednej z možností, zaškrtnutie viacerých možností a pod.). Môžete ho umiestniť napr. do sekcie stránky 'Kontakt', kde Vás budú môcť zákazníci kontaktovať.

Vytvorený formulár následne môžete vložiť do niektorých sekcií ako doplnkové polia (doplnkový formulár):

  • Články - Formulár je možné nastaviť v sekcii Artikel / Artikel v úprave článku v záložke Plugins. Výsledky formulára sa zobrazia v sekcii Add-ons / Plugins / Formulare po kliknutí na tlačítko   (prípadne priamo v úprave konkrétneho formulára).
  • Modul zobrazený kdekoľvek na stránke - Formulár je možné nastaviť v sekcii Add-ons / Module / Formular kde v položke "Formular" vyberiete pred-vytvorený formulár. Výsledky formulára sa zobrazia v sekcii Add-ons / Plugins / Formulare po kliknutí na tlačítko   (prípadne priamo v úprave konkrétneho formulára).
  • Nastavenia užívateľského profilu - Formulár je možné nastaviť v sekcii Benutzer / Benutzer, po kliknutí vpravo hore na tlačítko   a následne v záložke Andere... v položke "Formular" vyberiete pred-vytvorený formulár. Výsledky formulára sa zobrazia priamo v úprave profilu.
  • Proces objednávky (3. krok košíka) - Formulár je možné nastaviť v sekcii Einstellungen / Eshop kde v položke "Zusätzliches Formular im Bestellprozess" vyberiete pred-vytvorený formulár. Výsledky formulára sa zobrazia priamo v úprave objednávky.
  • V spôsobe dopravy a platby - Formulár je možné nastaviť v sekciách Eshop / Zahlung a Eshop / Versand v záložke Erweiterte Einstellungen kde v položke "Formular" vyberiete pred-vytvorený formulár. Výsledky formulára sa zobrazia priamo v úprave objednávky.
  • Samostatné okno kdekoľvek na stránke - Formulár je možné zobraziť kdekoľvek na stránke v samostatnom popup okne, pričom je ho možné vyvolať prostredníctvom JavaScript funkcie "formWindow([ID]);", kde namiesto premennej [ID] použijete ID požadovaného formulára. JavaScript funkciu je možné jednoducho vložiť napr. do odkazu alebo tlačítka prostredníctvom HTML atribútu "onclick" a to napr.:
    <a href="#" onclick="formWindow(1); return false;" class="button">Zobraziť formulár</a>
Nastavenia funkcionality nájdete v administrácii v sekcii Add-ons / Plugins / Formulare.
kontaktieren Sie unswir bieten den technischen Support während der Arbeitstage