line

Užívatelia v ostrej prevádzke môžu pre svoju hlavnú doménu využiť zabezpečené spojenie so serverom prostredníctvom SSL certifikátu od certifikačnej autority Let’s Encrypt. Stránky tak budú zobrazované na protokole HTTPS, ktorý poskytuje plne šifrované spojenie medzi návštevníkom a serverom (stránkami), kedy všetká komunikácia, resp. údaje (URL adresa, heslá, dáta formulárov, obsah stránok, ...) sú medzi návštevníkom a serverom šifrované.


Protocol - určuje aký protokol bude využívaný pre komunikáciu s Vašimi stránkami. Pre využitie možnosti HTTPS (encrypted) je nutné mať aktivovaný a platný SSL certifikát pre Vašu hlavnú doménu. Využívanie SSL certifikátu je spoplatnené a je možné ho implementovať kliknutím na odkaz Aktivieren vedľa položky. Pri implementovanom SSL certifikáte odporúčame mať aktívnu možnosť HTTPS (encrypted), samozrejme s tým že danú možnosť nebudete počas doby využívania SSL certifikátu meniť.

Pred prechodom na HTTPS odporúčame prečítať si nápovedu: Wie sichere SSL-Zertifikat (HTTPS) für Domain zu ermöglichen

Zmenou možnosti dôjde k zmene všetkých vygenerovaných URL adries na stránkach. Z dôvodu, že tak bude nutné počkať na globálne preindexovanie vo vyhľadávačoch (Google, Seznam, ...), odporúčame danú možnosť nastaviť len pri prvotnom nastavení stránok. Samozrejme všetky pôvodne vygenerované URL adresy budú presmerované na nové.

Nastavenia funkcionality nájdete v administrácii v sekcii Einstellungen / Web v záložke Domain and URL addresses položka "Protocol".
kontaktieren Sie unswir bieten den technischen Support von 9:00 bis 17:00