line

Áno, buď danú doménu prevediete pod našu správu (Chci převést svou doménu pod správu WEXBO (změna registrátora)) alebo len na doméne nastavíte DNS servery (Jak nasměrovat mou doménu na WEXBO? (DNS servery)) na naše (ns.oxiweb.sk, ns2.oxiweb.sk). Či už máte vlastnú doménu alebo chcete zaregistrovať novú, doménu je vždy nutné pri prechode do ostrej prevádzky (Jak přejdu do ostrého provozu?) priradiť k profilu, aby systém k Vašej doméne priradil vytvorené stránky (profil).

Na doméne musia byť nastavené DNS servery

  • Ak sa rozhodnete doménu ponechať u svojho terajšieho registrátora, pre využívanie našich služieb je nutné na doméne nastaviť DNS servery (Jak nasměrovat mou doménu na WEXBO? (DNS servery)) (nesmú byť použité DNS záznamy). Dôvodom je, že stránky vytvorené u nás využívajú množstvo DNS záznamov, ktoré sa časom môžu meniť alebo pridávať.
  • Ak doménu prevediete pod našu správu (Jak si povolím vzdálený přístup ?) o nastavenie DNS serverov sa postaráme my.
Ak budete chcieť na doméne nastaviť vlastné DNS záznamy (napríklad MX na vedenie emailov u iného poskytovateľa), po nasmerovaní domény ich nastavíte v administrácii v sekcii Nastavení / Domény v úprave položiek ("Upravit položky").
Kontaktujte náspodporu poskytujeme od 9:00 do 17:00