line

Daný email je s najväčšou pravdepodobnosťou poplašnou správou, tzv. HOAX. Takýto email ignorujte, je hromadne rozosielaný po internete a ide o klamlivé informácie.

Naozaj veľmi jednoduchá rada ako sa vyhnúť HOAX-om: Vyhľadávajte obsah správy na Googli, určite sa o nej už diskutuje na internete.

HOAX: Výzva na akciu

V horších prípadoch ste v emailovej správe vyzývaný na urýchlené prihlásenie sa do Vášho účtu prostredníctvom podstrčenej URL adresy, ktorá však s Vaším účtom nesúvisí a slúži len na odchytenie Vašich prihlasovacích údajov. Nenavštevujte neznáme URL adresy a hlavne na nich nezadávajte Vaše prihlasovacie údaje.

HOAX: Útočník získal heslo

Ďalšou možnosťou je, že príde email, kde je uvedené, že útočník získal heslo a od Vás vyžadujú zaplatiť tzv. výkupné cez bitcoiny.

HOAX: Správa prišla z môjho emailu

Zákazníci nás často kontaktujú s tým, že im prišiel email, kde odosielateľom sú oni sami a preto uveria tomu, že bola ich schránka napadnutá. Prijatý email sa pritom len tvári ako odoslaný z Vašej schránky, no email skutočného odosielateľa sa skrýva v hlavičke emailovej správy

HOAX: Príloha v emaile

Akokoľvek sa môže zdať lákavá ponuka v emaile nikdy nesťahujte a neotvárajte prílohy od odosielateľov od ktorých ste nič nežiadali alebo o ktorých ste nikdy nepočuli. Pre neskúseného môžu prílohy obsahovať nebezpečný obsah.

Kontaktujte náspodporu poskytujeme přes pracovní dny