line

Vytvorenie emailovej schránky


Áno, ako k webu tak aj k eshopu získate určité množstvo emailových adries (na vlastnej doméne www.vasedomena.cz), ktoré si sami vytvoríte alebo nastavíte v administrácii v sekcii Nastavení / Email v pravo hore po kliknutí na tlačítko Přidat email (aktívne len v ostrej prevádzke).

Typy emailov

Pri vytváraní emailov máte na výber rôzne typy emailov.

  • lokální schránka (neco@vasedomena.cz) - je v tvare Vašej domény (nieco@vasedomena.cz) kedy sa vytvorí emailová schránka s určitým úložným priestorom. Priestor pridelený lokálnym schránkam sa rezervuje a môže tak obmedziť priestor pre stránky, ktorý skontrolujete v sekcii Soubory / Využití prostoru.
  • lokální alias (neco@vasedomena.cz) - je v tvare Vašej domény (nieco@vasedomena.cz) kedy sa jedná len o presmerovanie. Všetky emaily prijaté na tento email budú presmerované na email zadaný v položke "Presmerovanie".
  • externí email - ide o emailovú schránku mimo systému WEXBO®. Môže ísť teda o Gmail, Yahoo, Hotmail, atď.

WebMail

Ponúkame Vám aj službu WEXBO WebMail, ktorý nájdete na http://webmail.wexbo.com alebo aj na http://webmail.vasedomena.cz

Zmena hesla na emailovú schránku

Heslá k už vytvoreným emailovým schránkam nastavujete v sekcii Nastavení / Email v úprave konkrétnej emailovej schránky v položkách "Heslo" a "Heslo znovu".

Navýšenie emailového priestoru

Emailovým schránkam je možné nastaviť veľkosť priestoru v sekcii Nastavení / Email v úprave konkrétnej emailovej schránky, tento priestor sa však rezervuje z celkového priestoru Vašich stránok. Ak Vám priestor Vašich stránok v danom variante nestačí, je možné si ho navýšiť jednorázovým poplatkom podľa aktuálneho cenníka doplnkových služieb. Objednávku na jednorázový poplatok vytvoríte v administrácii v sekcii Soubory / Využití prostoru po kliknutí na tlačítko Navýšení prostoru.

Navýšenie množstva emailových schránok a aliasov

Každý variant má stanovený počet emailových schránok a aliasov, ktoré môžu byť pre konkrétny variant vytvorené. Ak Vám počet emailových schránok alebo aliasov v danom variante nestačí, je možné si limit navýšiť jednorázovým poplatkom podľa aktuálneho cenníka doplnkových služieb. Objednávku na jednorázový poplatok vytvoríte v administrácii v sekcii Nastavení / Web v položke "Doplňkové služby", kde vyberiete možnosť "Navýšení limitu emailů".

Nastavenie poštového klienta

Návod ako si nakonfigurovať poštových klientov (Thunderbird, Opera Mail, Microsoft Outlook, Microsoft Live, iOS, Android, Blackberry, Gmail).

Posielanie kópie prijatých správ

V prípade, že chcete správy, ktoré Vám prichádzajú do pred-vytvorenej lokálnej schránky pre-posielať aj na nejaký externý email postupujte nasledovne:

  1. v administrácii v sekcii Nastavení / Email v pravo hore kliknite na tlačítko Přidat email a vytvorte požadovaný "externí email"
  2. pre využívanie daného emailu v systéme je nutné daný externý email verifikovať, kliknutím na tlačítko Verifikovat   v riadku externého emailu
  3. otvorte úpravu lokálnej schránky, z ktorej chcete pre-posielať správy na externý email a v položke "Posílání kopie přijatých zpráv" nastavte požadovaný verifikovaný externý email
  4. nakoniec uložte vykonané zmeny v emailovej schránke Uložit
Kontaktujte náspodporu poskytujeme od 9:00 do 17:00