line

Áno, v závislosti na prevádzke stránok a s tým súvisiacimi podmienkami.

  • Testovacia prevádzka - v testovacej prevádzke je možné zmeniť doménu kedykoľvek. Stačí prejsť do sekcie Nastavení / Domény, vymazať hlavnú doménu a pridať požadovanú.
  • Ostrá prevádzka - ak už máte stránky v ostrej prevádzke, doménu je možné zmeniť len v prípade ak ste menili obchodné meno, resp. ak názov domény súvisel s obchodným menom alebo je nová doména totožná s obsahom a oborom predchádzajúcej domény. Z dôvodu, že zmena domény v ostrej prevádzke je komplikovaný proces, ktorému sa musí venovať jeden z našich programátorov. Pri prechode na ostrú prevádzku sa napríklad vytvárajú DNS záznamy k doméne, emaily k doméne, a daná doména či emaily sú spárované s niektorými pluginmi či modulmi. Po zmene sa nemusia niektoré obrázky na stránke zobrazovať správne, keďže zmenou domény zmeníte aj celkovú URL adresu.
    • V prvom rade prejdite do sekcie Nastavení / Domény a pridajte požadovanú doménu (ako vedľajšiu).
    • Doménu je nutné nasmerovať na naše DNS servery, prípadne ak ste vybrali možnosť registrácie domény, je nutné uhradiť vystavenú objednávku, pričom o nasmerovanie sa postaráme my.
    • Po nasmerovaní domény prejdite do sekcie Podpora / Podpora a napíšte požiadavku, že chcete požadovanú doménu nastaviť ako hlavnú
Kontaktujte náspodporu poskytujeme od 9:00 do 17:00