Mohu mít více domén na jednom webu/eshopu?

Áno, do účtu je možné si pridať tzv. vedľajšie domény. Domény pridávate v sekcii Nastavení / Domény, po kliknutí na tlačítko v pravo hore Přidat doménu

Vedľajšia doména bude presmerovaná na hlavnú doménu profilu. Ak potom zadáte vedľajšiu doménu napr. "www.vasadomena2.sk", názov domény v prehliadači sa zmení na hlavnú doménu "www.vasadomena.sk". Vedľajšie domény nie je možné využívať tak, že by sa nepresmerovali a zobrazoval sa na nich rovnaký obsah ako na hlavnej doméne. V jednom účte tak nie je možné využívať samostatne viacero doména (www.vasadomena.cz, www.vasadomena.com), aby sa na nich zobrazoval rovnaký obsah ako na hlavnej doméne (www.vasadomena.sk).

  • V prvom rade je nutné vedľajšiu doménu pridať v administrácii sekcii Nastavení / Domény, aby po nasmerovaní domény na nás, vedel systém určiť, ktorému profilu má danú doménu priradiť.
  • Ak už máte požadovanú vedľajšiu doménu registrovanú, je nutné ju nasmerovať na naše servery zmenou DNS serverov podľa návodu Jak nasměrovat mou doménu na WEXBO? (DNS servery)
  • Ak ešte požadovanú vedľajšiu doménu nemáte registrovanú, o jej registráciu a nasmerovanie sa môžeme postarať aj my, pričom pri pridávaní domény len vyberiete možnosť aby sme Vám doménu registrovali (ak je samozrejme voľná). Následne Vám bude vygenerovaná objednávka na registráciu domény, kedy po jej uhradení Vám ju registrujeme a automaticky nasmerujeme na hlavnú doménu.
    Kontaktujte náspodporu poskytujeme od 9:00 do 17:00