line

Áno, do účtu je možné si pridať tzv. vedľajšie domény. Domény pridávate v sekcii Nastavení / Domény, po kliknutí na tlačítko v pravo hore Přidat doménu.

Vedľajšia doména s presmerovaním

Vedľajšia doména bude presmerovaná na hlavnú doménu profilu. Ak potom zadáte vedľajšiu doménu napr. "www.vasadomena2.sk", názov domény v prehliadači sa zmení na hlavnú doménu "www.vasadomena.sk". Vedľajšie domény nie je možné využívať tak, že by sa nepresmerovali a zobrazoval sa na nich rovnaký obsah ako na hlavnej doméne.

Postup pridania vedľajšej domény

  • V prvom rade je nutné vedľajšiu doménu pridať v administrácii sekcii Nastavení / Domény, aby po nasmerovaní domény na nás, vedel systém určiť, ktorému profilu má danú doménu priradiť.
  • Ak už máte požadovanú vedľajšiu doménu registrovanú, je nutné ju nasmerovať na naše servery zmenou DNS serverov podľa návodu Jak nasměrovat mou doménu na WEXBO? (DNS servery)
  • Ak ešte požadovanú vedľajšiu doménu nemáte registrovanú, o jej registráciu a nasmerovanie sa môžeme postarať aj my, pričom pri pridávaní domény len vyberiete možnosť aby sme Vám doménu registrovali (ak je samozrejme voľná). Následne Vám bude vygenerovaná objednávka na registráciu domény, kedy po jej uhradení Vám ju registrujeme a automaticky nasmerujeme na hlavnú doménu.
  • V prípade, že aktuálne máte hlavnú doménu "www.vasadomena.sk" a do profilu pridávate doménu "www.vasadomena.cz", pre ktorú chcete, aby sa po jej navštívení zmenil napr. jazyk stránok, stačí v úprave vedľajšej domény požadovane nastaviť položku "Přesměrování". V našom prípade do položky zadáme skratku pre český jazyk a ukončíme lomítkom "cs/". Po zadaní vedľajšej domény "www.vasadomena.cz" do prehliadača, bude návštevník automaticky presmerovaný na hlavnú doménu s nastaveným českým jazykom "www.vasadomena.sk/cs/". Samozrejme v tomto prípade je nutné mať český jazyk v profile pridaný a aktívny.

Druhá doména bez presmerovania

V prípade, že chcete využívať viacero domén bez presmerovania na hlavnú, je nutné vytvoriť si nový profil a spravovať doménu s obsahom separátne v novom profile. V prípade záujmu je možné skopírovať Vám obsah a dizajn pôvodného profilu do nového, pričom bližšie informácie nájdete v nápovede Mohu udělat kopii stávajícího webu ?.

V jednom účte tak nie je možné využívať samostatne viacero doména (www.vasadomena.cz, www.vasadomena.com), aby sa na nich zobrazoval rovnaký obsah ako na hlavnej doméne (www.vasadomena.sk).
Kontaktujte náspodporu poskytujeme od 9:00 do 17:00