line

Áno, môžete vytvoriť rôzne skupiny užívateľov (napr.: moderátori, redaktori, obchodníci a pod.), ktorí budú mať rôzne právomoci na webe/eshope.

Skupiny užívateľov si vytvárate a upravujete v administrácii v sekcii Uživatelé / Skupiny, kde môžete rôznym skupinám určiť ich právomoci. Aby mala skupina prístup aj do administrácie je nutné v úprave   konkrétnej skupiny v záložke Administrace aktivovať položku "Povolit přístup do administrace". Následne jednotlivých užívateľov zaradíte do skupín v administrácii v sekcii Uživatelé / Uživatelé v úprave konkrétneho užívateľa   v položke "Uživatelská skupina".

Skupine je nutné určiť požadované právomoci na konkrétne sekcie a doplnky (pluginy a moduly). Právomoci, teda povolenia je možno prideľovať len na aktuálne zobrazované sekcie a pridané doplnky v sekcii Uživatelé / Skupiny v úprave   konkrétnej skupiny v záložkách Pravomoci sekcí, Pravomoci doplňků, Pravomoci položek. Napríklad tak ešte nepridané doplnky alebo doplnky a sekcie, ktoré sú obsiahnuté v novej verzii systému, musí administrátor stránok najskôr pridať do administrácie a následne môže prideliť právomoci konkrétnej skupine.

Prihlasovanie do administrácie

V prípade ostrej prevádzky sa všetci užívatelia do administrácie prihlasujú cez adresu "http://admin.vasedomena.cz". V prípade testovacej prevádzky, užívatelia, ktorý sú v inej skupine ako administrátor musia pred prihlásením sa do administrácie cez adresu všeobecného prístupu "http://admin.wexbo.com" v položke "Email alebo názov profilu" kliknúť na odkaz "zadať doménu", pričom je nutné zadať aj názov testovacej subdomény profilu (napr. "mujprofil.wexbo.com"), do ktorého sa chcú prihlásiť.

Preddefinované skupiny užívateľov sú Užívateľ, Supervisor, Administrátor

  • Užívateľom sa stáva každý registrovaný užívateľ, ktorý sa na stránkach registruje cez modul Přihlášení.
  • Supervisorom sa stáva užívateľ až po pridelení tejto skupiny administrátorom. Supervisor môže mať podobné práva ako administrátor, ak tak administrátor určí danej skupine. Supervisorov môže byť viac.
  • Administrátorom sa stáva užívateľ, ktorý vytvoril stránky a má najvyššie práva v administrácii aj na stránke. Administrátor stránok môže byť len jeden.

Rozdiel medzi Supervisorom a Administrátorom

  • Supervisorov môže byť viac. Vždy v prípade nového modulu/pluginu/sekcie musí supervisorovi administrátor povoliť práva na túto novinku.
  • Len administrátor môže meniť hlavné heslo. Administrátor môže byť len jeden. Len administrátor má práva na zmazanie DATABÁZ v sekcii Nastavení / Databáze
Kontaktujte náspodporu poskytujeme od 9:00 do 17:00