line

Áno, môžete vytvoriť rôzne skupiny užívateľov (napr.: moderátori, redaktori, obchodníci a pod.), ktorí budú mať rôzne právomoci na webe/eshope.

Skupiny užívateľov si vytvárate a upravujete v administrácii v sekcii Uživatelé / Skupiny, kde môžete rôznym skupinám určiť ich právomoci. Aby mala skupina prístup aj do administrácie je nutné aktivovať pole "Povolit přístup do administrace WEXBO". Následne jednotlivých užívateľov zaradíte do skupín v administrácii v sekcii Uživatelé / Uživatelé v úprave konkrétneho užívateľa v položke "Uživatelská skupina".

Skupine je nutné určiť požadované právomoci na konkrétne sekcie a doplnky (pluginy a moduly). Právomoci, teda povolenia je možno prideľovať len na aktuálne zobrazované sekcie a pridané doplnky v sekcii Uživatelé / Skupiny v úprave konkrétnej skupiny v záložkách Pravomoci sekcí, Pravomoci doplňků, Pravomoci položek. Napríklad tak ešte nepridané doplnky alebo doplnky a sekcie, ktoré sú obsiahnuté v novej verzii systému, musí administrátor stránok najskôr pridať do administrácie a následne môže prideliť právomoci konkrétnej skupine.

Do administrácie sa všetky skupiny okrem administrátora dostanú len v ostrej prevádzke a to len cez adresu "http://admin.vasedomena.cz". Teda NIE už cez adresu všeobecného prístupu do administrácie "http://admin.wexbo.com".

Preddefinované skupiny užívateľov sú Užívateľ, Supervisor, Administrátor

  • Užívateľom sa stáva každý registrovaný užívateľ, ktorý sa na stránkach registruje cez modul Přihlášení.
  • Supervisorom sa stáva užívateľ až po pridelení tejto skupiny administrátorom. Supervisor môže mať podobné práva ako administrátor, ak tak administrátor určí danej skupine. Supervisorov môže byť viac.
  • Administrátorom sa stáva užívateľ, ktorý vytvoril stránky a má najvyššie práva v administrácii aj na stránke. Administrátor stránok môže byť len jeden.

Rozdiel medzi Supervisorom a Administrátorom

  • Supervisorov môže byť viac. Vždy v prípade nového modulu/pluginu/sekcie musí supervisorovi administrátor povoliť práva na túto novinku.
  • Len administrátor môže meniť hlavné heslo. Administrátor môže byť len jeden. Len administrátor má práva na zmazanie DATABÁZ v sekcii Nastavení / Databáze
Kontaktujte náspodporu poskytujeme od 9:00 do 17:00