line

Parametre produktov rýchlo a jednoducho poukazujú na hlavné hodnoty produktu, taktiež je pre návštevníka jednoduchšie porovnávanie takýchto produktov alebo jednoducho filtrovať podľa vybraných parametrov.

Príklad parametrov pre produkt iPhone 6S
Uhlopriečka: 4,7"
Rozlíšenie: 1334×750 px
Displej: IPS
Kamera: 12 Mpx
Hmotnosť: 143 g
... ...

Vytvorenie parametrov

Parametre vytvárate v sekcii Produkty / Parametry vpravo hore po kliknutí na tlačítko Přidat parametr. V danej sekcii vytvárate parametre ako napr. "Veľkosť", "Farba", ... pričom jednotlivé hodnoty (napr. "XXL", "čierna", ...) parametrov zadávate až v úprave produktu v záložke Parametry.

Pred vytvorením parametru odporúčame zvoliť si kategóriu (naľavo), pre ktorú bude parameter aktívny, resp. sa parameter zobrazí len v produktoch, ktoré budú zaradené v danej kategórii. Parametre vytvárajte pre každú kategóriu jednotlivo, teda vytvárajte parametre len v kategóriach, v ktorých sa daný parameter má zobrazovať. Napr. parameter "Výkon" vytvoríte v kategórií "Procesory" a parameter "Rozlíšenie" v kategórií "Monitory". Výnimkou je, ak sa niektoré parametre zhodujú s ostatnými v kategóriach a pod-kategóriach, vtedy zadávajte parameter do najvyššej možnej kategórie. Napr. parameter "Veľkosť" zadáte do kategórie "Oblečenie" a nebudete tak daný parameter vytvárať aj v kategórii "Dámske" aj "Pánske". Strom jednotlivých kategórii je na ľavej strane.

Pozície parametrov môžete ľubovolne meniť po nabehnutí kurzorom myši na ľavý stĺpec (pred stĺpcom Názov parametra) a následne daný parameter chytiť a presunúť na požadovanú pozíciu.

Zadanie hodnôt parametrov do produktu

Hodnoty parametrov do produktu zadávate v sekcii Produkty / Produkty v úprave konkrétneho produktu v záložke Parametry. Pričom ak v niektorom produkte nevyplníte niektorý z parameter, nebude sa v danom produkte zobrazovať.

Aktivácia zobrazenia parametrov v detaile produktu

  • Pre zobrazenie parametrov v detaile produktov pod samotným produktom v záložke je nutné v sekcii Nastavení / Eshop v položke "Sekce detailu produktu" aktivovať možnosť specifikace.
  • Pre zobrazenie parametrov v detaile produktov v samotnej štruktúre (vpravo hore) je nutné v sekcii Nastavení / Eshop v položke "Struktura detailu produktů" aktivovať možnosť vlastní parametry, a zároveň v úprave konkrétneho parametru v záložke Pravomoci aktivovať položku "Zobrazit v detailu".

Porovnanie produktov na základe parametrov

Pre možnosť porovnávať produkty na základe parametrov je nutné aktivovať v sekcii Nastavení / Eshop v položke "Struktura detailu produktů" možnosť porovnávání.

Neverejný parameter

v sekcii Produkty / Parametry v úprave konkrétneho parametra v záložke Pravomoci v položke "Neveřejný parametr" sa po aktivácii parameter užívateľovi nezobrazí. Neverejný parameter sa zobrazí v sekcii Produkty / Produkty v úprave produktu v záložke Parametry ale aj v sekcii Eshop / Objednávky v úprave objednávky, po kliknutí na kód konkrétneho produktu v objednávke v stĺpci ID. Danú funkcionalitu je možné využiť na zobrazenie dôležitých informácii o produkte bez zobrazenia na stránkach.

Zobrazenie parametrov vo filtroch

Celý návod na Jak vytvořit filtr z parametrů produktu?.

Kontaktujte náspodporu poskytujeme přes pracovní dny