Jak vytvořit parametry produktu?

Parametre produktov rýchlo a jednoducho poukazujú na hlavné hodnoty produktu, taktiež je pre návštevníka jednoduchšie porovnávanie takýchto produktov alebo jednoducho filtrovať podľa vybraných parametrov.

Príklad parametrov pre produkt iPhone 6S
Uhlopriečka:4,7"
Rozlíšenie:1334×750 px
Displej:IPS
Kamera:12 Mpx
Hmotnosť:143 g
......

Vytvorenie parametrov

Parametre vytvárate v sekcii Produkty / Parametry vpravo hore po kliknutí na tlačítko Přidat parametr.

  • Naľavo vyberáte kategóriu, kde bude parameter možné použiť.
Parametre vytvárajte pre každú kategóriu jednotlivo! (teda vytvárajte parametre len v kategóriach, v ktorých sa daný parameter má zobrazovať). Výnimkou je, ak sa niektoré parametre zhodujú s ostatnými v kategóriach a podkategóriach, vtedy zadávajte parameter do najvyššej možnej kategórie. Strom jednotlivých kategórii je na ľavej strane.
Pozície parametrov môžete ľubovolne meniť po nabehnutí myšou na ľavý stĺpec (pred stĺpcom Názov parametra) a následne daný parameter chytiť a presunúť na požadovanú pozíciu.

Zadanie parametrov do produktu

Parametre do produktu zadávate v sekcii Produkty / Produkty v úprave konkrétneho produktu v záložke Parametry.

Ak v niektorom produkte nezadáte niektorý z parameter, nebude sa v danom produkte zobrazovať.

Zobrazenie parametrov v detaile produktu

Porovnanie produktov na základe parametrov

Pre možnosť porovnávať produkty na základe parametrov je nutné aktivovať v sekcii Nastavení / Eshop v položke "Struktura detailu produktů" možnosť porovnávání.

Neverejný parameter

v sekcii Produkty / Parametry v úprave konkrétneho parametra v záložke Pokročilá nastavení v položke "Neveřejný parametr" sa po aktivácii parameter užívateľovi nezobrazí. Neverejný parameter sa zobrazí v sekcii Produkty / Produkty v úprave produktu v záložke Parametry ale aj v sekcii Eshop / Objednávky v úprave objednávky, po kliknutí na kód konkrétneho produktu v objednávke v stĺpci ID. Danú funkcionalitu je možné využiť na zobrazenie dôležitých informácii o produkte bez zobrazenia na stránkach.

Zobrazenie parametrov vo filtroch

Celý návod na Jak vytvořit filtr z parametrů produktu?.

Kontaktujte náspodporu poskytujeme od 9:00 do 17:00