line

V prípade, že práve prebehla registrácia novej domény, prípadne ste Vašu doménu presmerovali na naše servery, na doméne sa vykonala zmena tzv. DNS záznamov, ktorá sa najčastejšie prejaví do 4 hodín. Daný proces však môže trvať aj 24-48 hodín, v závislosti na type domény, registrátorovi domény či poskytovateľovi internetového pripojenia. Aj napriek tomu, že zmeny DNS serverov či záznamov sa na našich DNS serveroch alebo u registrátora domény prejavia takmer okamžite, je nutné počkať na globálne prejavenie zmien na všetkých DNS serveroch poskytovateľov internetového pripojenia, ktorý dané zmeny agregujú periodicky v určitých intervaloch.

Na overenie aktuálneho stavu DNS záznamov/serverov na Vašej doméne si môžete overiť na stránke DNS checker. Na všetkých serveroch sa musí zobrazovať IP adresa systému WEXBO® teda 95.168.193.75

Ako aj poskytovatelia internetového pripojenia, tak aj Váš router, operačný systém, a taktiež niektoré moderné prehliadače si agregujú používané DNS záznamy o doménach, aby sa Vám doména načítavala rýchlejšie. Preto sa nasmerovaná či práve registrovaná doména pri zmene DNS záznamov nemusí ihneď zobrazovať správne, a treba tak počkať na prejavenie globálnych zmien.

Na zobrazenie aktuálnej webstránky z nezávislého zdroja môžete využiť ProxyServer

Ak ste presvedčený, že doména už je presmerovaná a služba stále nefunguje, jednou z možností je v príkazovom riadku Windows spustiť odkaz: "ipconfig /flushdns" na vyčistenie DNS záznamov z pamäti počítača (operačného systému Windows). V ponuke ŠTART napíšte do vyhľadávania "cmd" (príkazový riadok) a stlačte ENTER. Následne do príkazového riadku napíšte vyššie uvedený príkaz a potvrďte ENTERom. Nižšie je uvedený aj obrázkový postup. Niektoré siete si to však vyčistia až po pár dňoch aj napriek tomu, že tento príkaz okamžite spustíte. V takom prípade treba počkať, kým to pôjde korektne, prípadne to pozrieť na inom počítači, či sa zmeny prejavili.

Obrázkový postup pre vymazanie DNS vo windows:

Niektoré internetové prehliadače používajú aj vlastnú medzi-pamäť DNS záznamov. Na vymazanie medzi-pamäte DNS záznamov pre prehliadač Goolge Chrome, zadajte do URL adresu nasledujúci odkaz: chrome://net-internals/#dns a kliknite na tlačítko "Clear host cache". Zavrite a znovu spustite prehliadač. Pre zmazanie medzi-pamäte v ostatných prehliadačoch použite nápovedu Nach der Aktualisierung funktioniert die alte Funktion nicht richtig oder wird falsch angezeigt.

kontaktieren Sie unswir bieten den technischen Support von 9:00 bis 17:00