line

Vytvorenie galérie

Je nutné najskôr požadovanú fotogalériu vytvoriť v sekcii Doplňky / Pluginy / Galerie. V pravo hore pod tlačítkom Přidat galerii vytvoríte adresár pre novú galériu. V danom adresári následne môžete pridať súbory kliknutím na tlačítko vpravo hore Přidat položky. Zobrazí sa okno zo súborového systému (Soubory / Správa souborů), kde môžete presunutím z počítača alebo kliknutím na tlačítko Nahrát soubory nahrať požadované fotografie.

Vloženie galérie do článku

Vytvorenú galériu je možné pridať do akéhokoľvek článku, ktorý máte vytvorený v niektorej z menu položiek. V sekcii Články / Články, si do požadovanej menu položky pridajte nový článok (Přidat článek), alebo ak už máte článok vytvorený, kliknite na úpravu daného článku. V úprave článku, v záložke Pluginy vyberte v položke "Galerie" Vašu pred-vytvorenú galériu. Zaškrtávacie políčko vedľa položky ("Umístit plugin do záložky pod článek."), označte len v prípade, že chcete aby sa galéria zobrazovala v záložkách pod článkom. Po uložení zmien sa galéria zobrazí v danom článku.

Viac galérií v jednom článku

Viac galérií vytvoríte tak, že si v sekcii Doplňky / Pluginy / Galerie najprv vytvoríte jednu hlavnú galériu, resp. priečinok (rovnakým postupom ako vytvorenie galérie). Následne v ľavom paneli, v zozname galérií kliknite na vytvorenú hlavnú galériu a požadované galérie vytvárajte v danom priečinku (v hlavnej galérii). Galérie môžu mať viac úrovní, teda môžu byť vnorené vo vytvorených galériách. Po naplnení galérií fotografiami v sekcii Články / Články si v úprave požadovaného článku, v záložke Pluginy v položke "Galerie" vyberte Vašu hlavnú galériu.

Zoradenie obrázkov v galérii

Možnosť nastavenia zoradenia obrázkov v galérii nastavujete v sekcii Doplňky / Pluginy / Galerie po kliknutí na tlačítko   v záložke Obecná nastavení v položke "Seřazení položek". Samozrejme je nutné požadovane premenovať dané súbory, napr. 001_svatba.jpg, 002_zenich.jpg, 003_nevesta.jpg, .... Samotné súbory obrázkov je možné premenovať v sekcii Soubory / Správa souborů v zložke "gallery".

Externá galéria

na stránky môžete vložiť akýkoľvek externý plugin na galériu napr.:

Bližšie informácie pre vloženie externého kódu na stránky nájdete v nápovede Jak vložit vlastní kód na stránku? (iframe, html, javascript).
Ohľadom implementácie, či nastavenia externých skriptov je však nutné sa obrátiť na podporu poskytovateľa skriptov, keďže technickú podporu poskytujeme len v rámci funkcionalít, ktoré sú v systéme WEXBO® implementované.
Kontaktujte náspodporu poskytujeme od 9:00 do 17:00