Jak přidat doplněk (modul, plugin)?

Pridanie doplnku

Pri aktualizácii systému môžu byť do systému pridávané nové doplnky (moduly, pluginy). Tieto nové doplnky si musíte do administrácie vždy pridať manuálne:

  • Moduly - v sekcii Doplňky / Moduly, kde v pravom hornom rohu kliknete na modré tlačítko Přidat modul
  • Pluginy - v sekcii Doplňky / Pluginy, kde v pravom hornom rohu kliknete na modré tlačítko Přidat plugin

Nový doplnok

O nových doplnkoch ste vždy informovaný v novinkách systému v sekcii Podpora / Novinky ako aj v samotnej sekcii Doplňky na tlačítku Přidat modul alebo Přidat plugin červeným číslom označujúcim počet nových doplnkov.

  • pod daným tlačítkom nájdete aj všetky doplnky, ktoré ste si z administrácie odstránili

Rozdiel medzi modulom a pluginom

  • Moduly - ich pozíciu je možné ľubovolne meniť, nastaviť zobrazenie len v určitých sekciách, zariadeniach, jazykoch či povoliť zobrazenie len určitým skupinám.
  • Pluginy - majú presne stanovenú pozíciu a zobrazujú sa len v predurčených sekciách. Často sú to funkcionality bežiace na pozadí stránok, zobrazujúce sa mimo hlavného obsahu stránok alebo zobrazujúce sa len v záložkách článku a produktu.

Vytvorenie vlastného doplmku

Vlastný modul

Vlastný modul s vlastným obsahom (text, obrázok, video) alebo s vlastným kódom vytvárate v administrácii v sekcii Doplňky / Moduly po kliknutí vpravo hore na tlačítko Přidat modul, kde vyberiete Text. Do modulu v textovom editore po kliknutí na tlačítko "Zdroj" je možné vkladať kódy hotových externých skriptov, alebo jednoducho vloženie vlastného textu, obrázka či videa. Viac info v Jak vložit vlastní kód na stránku? (iframe, html, javascript).

Vlastný plugin

Vlastný plugin z externej služby pridáte v administrácii v sekcii Doplňky / Pluginy / Externí pluginy po kliknutí vpravo hore na tlačítko Přidat položku, kde môžete vložiť kód. Viac info v Jak vložit vlastní kód na stránku? (iframe, html, javascript).

Kontaktujte náspodporu poskytujeme od 9:00 do 17:00