Jak propojit stránky na služby Google?

Všetky doplnky pre služby Google nájdete v sekcii Doplňky / Pluginy, alebo v sekcii Doplňky / Moduly (Odporúčame si vždy prečítať nápovedu v danom doplnku)

Sdílení

 • modul slúži na zdieľanie aktuálnej stránky Vášho webu na Google+ (v module je možné aktivovať aj ďalšie sociálne siete ako Facebook, Twitter a pod.).
 • pre zobrazenie vlastného loga pri zdielaní Vašich stránok vložte logo v sekcii "Obrázek loga (doporučené rozměry 250x250)" (odporúčané rozmery 250x250).

Sociální počítadla

modul slúži na zobrazenie známeho tlačítka od Google+ "Odporučiť" a zobrazuje odporúčania aktuálnej stránky Vášho webu (v module je možné aktivovať aj ďalšie sociálne siete ako Facebook, Twitter a pod.). Modul je možné premiestniť kamkoľvek na stránku. Modul je možné vytvoriť viac krát v sekcii Doplňky / Moduly po kliknutí na tlačítko vpravo hore Přidat modul.

Google AdSense

modul určený na vkladanie reklamy Google AdSense a zobrazovať tak reklamu na svojich stránkach. Do modulu vkladáte kód vygenerovaný z Google AdSense. (je možné vkladať aj kódy iných poskytovateľov reklamy). Modul je možné vytvoriť viac krát v sekcii Doplňky / Moduly po kliknutí na tlačítko vpravo hore Přidat modul

Reklama zo služby Google AdSense sa v module zobrazí až po kontrole podpory z Google, ktorá Vás o výsledku informuje emailom do 2-3 dní. Viac info na Google AdSense

Google Analytics

plugin slúži na vedenie vlastných štatistík v účte Google Analytics. Upozorňujeme, že po aktivovaní daného pluginu sa deaktivujú štatistiky vo Vašej administrácii nakoľko už budete využívať štatistiky vo vlastnom účte Google Analytics.

V prípade, že chcete v štatistikách zbierať aj informácie ohľadom internetového eshopu (napr. predajnosť produktov), v nastaveniach pluginu Google Analytics v položke "Doplňky" je nutné aktivovať možnosť Elektronický obchod. Rovnako je nutné Google Analytics pridať do pluginu Měření konverzí (viď. informácie nižšie).

Google písma

plugin, na možnosť vloženia si vlastného fontu, ktoré ponúka zadarmo služba Google Fonts. Pri výbere fontu je nutné dbať aj na to, aby daný font podporoval diakritiku, poprípade znaky, ktoré využijete. Ako vložiť vlastný font na stránky sa dočítate v nápovede daného pluginu.

Google mapy

plugin, vďaka ktorému je možné na stránky jednoducho vložiť mapu, ktorá bude označovať napríklad sídlo, alebo predajňu Vašej firmy. V plugine si najskôr jednoducho vytvoríte mapy (zadaním ulice,mesta) a následne ich vložiť do nejakého článku. A to v sekcii Články / Články si vyberiete článok a v jeho úprave kliknete na záložku Pluginy kde vyberiete pred-vytvorenú mapu.

Google překladač

po aktivácii pluginu bude môcť návštevník stránky preložiť si text Vašich stránok do jazykov ktoré určíte. V plugine je možné aktivovať "Automatický preklad" kedy návštevníkovi z inej krajiny automaticky preloží text Vašich stránok do jeho jazyka (ak taký jazyk povolíte). Viac informácii nájdete v nápovede daného pluginu alebo v nápovede Mohu mít stránky ve více jazycích? (multi-language)

Google+

plugin slúži na prepojenie stránky s vlastnou stránkou alebo účtom Google+. Zadáva sa celá url adresa "https://plus.google.com/XXXX/", ktorú získate po registrácii na Google+

Verifikace domény

plugin slúži na overenie vlastníctva domény pre nástroj Google Search Console alebo pre Google Nákupy. Pre vloženie si prosím pozorne prečítajte nápovedu daného pluginu.

Google Nákupy (CZ)

Ide o plugin. Porovnávač produktov v službe Google Nákupy (zatiaľ len pre ČR), je podobná služba ako známy porovnávač Heureka. Pre využitie tejto služby je nutné vygenerovať si XML feed porovnávača Google Nákupy, ktorý vytvoríte v sekcii Doplňky / Pluginy / XML feed po kliknutí vpravo hore na tlačítko Přidat XML feed.

Taktiež odporúčame v sekcii Produkty / Kategorie v úprave kategórií pre každú kategóriu nastaviť v záložke Jiné... položku "Google nákupy kategorizování".

Podmienky využívania Google nákupy:

 • nutnosť využívania zabezpečeného pripojenia SSL/TLS na doméne (funkcionalitu v systéme pripravujeme)
 • účet v Google AdWords a Google Merchant Centre navzájom prepojené
 • XML feed s produktami Vášho eshopu, ktorý vygenerujete v sekcii Doplňky / Pluginy / XML feed
 • všetky podmienky nájdete v nápovede Google
 • Měření konverzí

  • Google Adwords - ak využívate Google Adwords, vďaka tomuto pluginu zistíte, koľko zákazníkov vytvorilo objednávku, ktorý prišli práve cez reklamy Google AdWords. Odporúčame si pozorne prečítať nápovedu v danej sekcii.
  • Google Analitycs - rovnako ako pri Google Adwords, je možné si nastaviť zisťovanie (meranie konverzií) pre vytvorené objednávky.
  • Iné - plugin obsahuje aj iné merania konverzií napríklad pre: Facebook, Heureka, Sklik a pod.

  Správca značiek Google

  Správca značiek Google - (anglicky Google Tag Manager, alebo GTM) vďaka jedinečnému kódu, ktorý získate po registrácii na GTM a následnom vložení na Váš web je možné pridávať ďalšie kódy zadané v účte GTM, ktorý potom dokáže na základe pokynov a pravidiel spúšťať iné kódy, ako napríklad:

  • sledovací kód Google Analytics
  • konverzný kód Google AdWords
  • remarketingový kód Google AdWords
  • kódy udalostí (events) Google Analytics
  • ecommerce kód Google Analytics
  • vlastné HTML alebo obrázkové značky (napríklad remarketingový kód Etarget, konverzný kód Sklik, konverzný a remarketingový pixel Facebooku, kódy služieb ClickTale, Improvely, Mouseflow…)

  Viac informácii o GTM sa dočítate v pomocníku GTM

  Kontaktujte náspodporu poskytujeme od 9:00 do 17:00