line

Ak ste si doménu registrovali u iného poskytovateľa, alebo ju budete spravovať Vy, tak z dôvodu nasmerovania domény na nás, je nutné na danej doméne nastaviť nasledujúce DNS NS servery:

 • ns.oxiweb.sk
 • ns2.oxiweb.sk

Prípadne ak je to možné (napr. u domén .CZ) stačí na doméne nastaviť nasledujúci NSSET:

 • WEXBO
Ak si neviete s nastavením u Vášho poskytovateľa domény rady, kontaktujte našu podporu, alebo požiadajte o nastavenie Vášho poskytovateľa domény.
Uplatnenie zmien môže trvať 1-3 dni (štandardne do 2 hod.), v tomto období sa stránky nemusia zobrazovať všetkým.

Podrobné návody nasmerovania Vašej domény u rôznych poskytovateľov nájdete nižšie. Upozorňujeme, že návody nemusia byť aktuálne a môžu sa tak u poskytovateľov časom zmeniť.

 • DNS servery pre Websupport

  www.websupport.sk, www.websupport.cz

  Ak máte vlastnú doménu vedenú u poskytovateľa Websupport s.r.o., môžete ju na nás nasmerovať pomocou DNS NS serverov. Rozdiel je v tom o akú doménu sa jedná.

  • 1. Ak sa jedná o doménu (.SK .CZ .EU) nastavenie daných serverov nájdete vo Vašej administrácii (admin.websupport.sk) v sekcii SLUŽBY / ADMINISTRÁCIA (Všej domény) / DNS / DNS NASTAVENIA / NS. Následne zadajte záznamy podľa nasledujúceho obrázku.
  • 2. Ak sa jedná o zahraničnú doménu (.com .net .org ...) je nutné kontaktovať podporu (z emailu s ktorým ste sa na websupport registrovali) aby Vám zmenil DNS NS servery podľa návodu How to point my domain at WEXBO? (DNS servers).
 • DNS servery pre Webglobe Yegon (WY)

  www.wy.sk

  Ak máte vlastnú doménu vedenú u poskytovateľa Webglobe – Yegon, s.r.o., môžete ju na nás nasmerovať pomocou DNS NS serverov. V administrácii moje.wy.sk prejdete do administrácia domén. Vyberte možnosť Domény / DNS / DNS servery pre konkrétnu doménu a zadajte DNS servery:

  • ns.oxiweb.sk
  • ns2.oxiweb.sk
 • DNS servery pre Forpsi

  www.forpsi.com

  Ak máte vlastnú doménu vedenú u poskytovateľa Internet SK s.r.o. (Forpsi), môžete ju na nás nasmerovať pomocou DNS (NS) serverov. V administrácii admin.forpsi.com prejdete do administrácia domén. V zozname zvolíte doménu u ktorej chcete zmenu nastaviť. v detaile domény kliknete na "změna DNS serverů".

  Vyberte pole "vlastní DNS" a zadajte DNS servery podľa obrázka:

  Pre doménu .SK .COM .EU .NET ...

  Pre doménu .CZ

 • DNS servery pre Exohosting

  www.exohosting.sk, www.exohosting.cz

  Ak máte vlastnú doménu vedenú u poskytovateľa EXO TECHNOLOGIES s r.o., môžete ju na nás nasmerovať pomocou DNS NS serverov. Nastavenie daných serverov nájdete vo Vašej administrácii (setup.exohosting.sk) v sekcii WEBHOSTING / DNS záznamy. Následne zadajte servery podľa nasledujúceho obrázku.

 • DNS servery pre SubReg

  www.subreg.cz

  Ak máte vlastnú doménu vedenú u poskytovateľa Gransy s.r.o. môžete ju na nás nasmerovať pomocou DNS NS serverov. Nastavenie daných serverov nájdete vo Vašej administrácii (subreg.cz). V sekcii "PREHĽAD DOMÉN" pri danej doméne kliknete v paneli Nastavenia na "EDITÁCIA". Následne zadajte NS servery podľa nasledujúceho obrázku.

  Pre doménu .SK .COM .EU .NET ...

  Pre doménu .CZ

 • DNS servery pre WebHouse

  www.webhouse.sk, www.domains.sk, www.superwebhosting.sk

  Ak máte vlastnú doménu vedenú u poskytovateľa WebHouse, s.r.o. (domains.sk, superwebhosting.sk, ...), môžete ju na nás nasmerovať pomocou DNS (NS) serverov. Po prihlásení do administrácie setup.sk, hneď na úvodnej strane vyberte v položke "Rýchlo prejsť k nastaveniam domény a webhostingu" Vašu doménu a kliknite na "Zobraziť". Následne kliknete na tlačítko "Nastavenia DNS serverov" kde vyplníte polia podľa obrázka a kliknete na tlačítko "Zmeniť DNS servery"

  Pokiaľ máte k doméne aj webhosting o zmenu DNS serverov môžete požiadať len kontaktovaním ich podpory.

  Pre doménu .CZ

  Pre niektoré domény, ako .CZ nie je možné v administrácii nastaviť DNS (NS) servery. O zmenu môžete požiadať len podporu Webhousu a to z emailu s ktorým ste sa na Webhouse registrovali. Odošlite požiadavku na "admin@domains.sk " s tým že chcete zmeniť DNS (NS) servery na následujúce:

  • ns.oxiweb.sk
  • ns2.oxiweb.sk
 • DNS servery pre IGNUM (Domena.cz)

  www.ignum.cz

  Ak máte vlastnú doménu vedenú u poskytovateľa IGNUM, s.r.o. (Domena.cz), môžete ju na nás nasmerovať pomocou DNS (NS) serverov.

  Pre doménu .CZ

  V administrácii domena.cz kliknite v ľavom stĺpci na "Správa nameserverů" a kliknite na tlačítko "Nový".

  vyplnte polia podľa následujúceho obrázku (pokiaľ ešte nemáte vytvorený administračný kontakt vytvoríte ho v ľavom paneli v sekcii "Správa kontaktních osob)

  následne v vľavom stĺpci vyberte sekciu "Správa domén" a zaškrtnite doménu ktorú chcete editovať a kliknite na tlačítko "Editovat"

  vyplnte polia podľa obrázku a uložte zmeny

  Pre domény .SK .EU .COM ...

  V administrácii domena.cz

  vyplnte polia podľa následujúceho obrázku (je nutné vytvoriť 2 nameservery)

  následne v vľavom stĺpci vyberte sekciu "Správa domén" a zaškrtnite doménu ktorú chcete editovať a kliknite na tlačítko "Editovat"

  vyplnte polia podľa obrázku a uložte zmeny (pokiaľ ešte nemáte vytvorený administračný kontakt vytvoríte ho v ľavom paneli v sekcii "Správa kontaktních osob)

 • DNS servery pre regZone, Czechia, Zoner, SlovakNet

  www.regzone.cz, www.czechia.com, www.slovaknet.sk

  Ak máte vlastnú doménu vedenú u poskytovateľa ZONER software, a. s, môžete ju na nás nasmerovať pomocou DNS NS serverov. Postup pre nasmerovanie rôznych domén:

  Pre doménu .CZ

  Na stránkach registrátora regzone.cz kliknete na sekciu "správa domén" kde do kolonky zadáte Vašu doménu a kliknite na tlačítko "HLEDAT"

  V spodnej časti kliknete na odkaz "Upravit doménu (držitel, DNS, kontakty)"

  Do kolonky "Sada nameserverů:" zadáte "NSSET:WEXBO" podľa obrázka a kliknete na tlačítko pokračovať

  Teraz vyberte administračný kontakt (na email tohoto kontaktu bude odoslané heslo) a kliknete na "zaslat autorizační kod" (2).

  Do pola "Doba expirace kodu" zadáte koľko dní má byť kód platný. Následne opíšete kontrolný kód z obrázku a kliknete na "Poslat". Na email by Vám malo prísť heslo na zmenu NSSETov.

  Heslo z emailu zadajte do pola "Autorizační kod" a kliknite na "Potvrdit".

  Celý návod ako zmeniť sadu name serverov pre .CZ doménu nájdete priamo u registrátora: odkaz

 • DNS servery pre Nic

  www.nic.sk

  Ak máte vlastnú doménu vedenú u poskytovateľa NIC Hosting, s.r.o. môžete ju na nás nasmerovať pomocou DNS NS serverov. Nastavenie daných serverov nájdete vo Vašej administrácii moj.nic.sk napravo vyberiete sekciu "Moje domény" a pri danej doméne kliknete na ikonu "Edituj" kde následne vyberiete záložku "DNS servery". Následne zadajte servery podľa nasledujúceho obrázku.

 • DNS servery pre Wedos

  www.wedos.com

  Ak máte vlastnú doménu vedenú u poskytovateľa WEDOS Internet, a.s. môžete ju na nás nasmerovať pomocou DNS NS serverov. Postup pre nasmerovanie rôznych domén:

  Na stránkach registrátora client.wedos.com kliknete na sekciu "domény"

  kliknete na názov domény na ktorej chcete nastaviť DNS servery

  v ľavom paneli klikneme na "Změna DNS serverů"

  Pre doménu .CZ

  - vyberieme pole "Nastavit existující NSSET"- kde do poľa "NSSET" zadáme WEXBO- zmeny odošleme tlačítkom "Odeslat"

  Pre doménu .SK .COM .NET...

  - vyberieme pole "Upravit aktuální servery"- kde do poľa "Servery" zadáme DNS servery podľa obrázka (DNS servery zadajte vždy do nového riuadku)- zmeny odošleme tlačítkom "Odeslat"
 • DNS servery pre Godaddy

  www.godaddy.com

  Ak máte vlastnú doménu vedenú u poskytovateľa GoDaddy.com, môžete ju na nás nasmerovať pomocou DNS (NS) serverov. V administrácii mya.godaddy.com kliknete v sekcii DOMAINS na tlačítko LAUNCH. Vyberiete doménu na ktorej chcete nastaviť DNS servery tlačítkom LAUNCH.

  V poli "Nameservers" kliknete na "Manage".

  Vyberiete pole "Custom". Pokiaľ nemáte zadané žiadne NSMESERVERY kliknete na tlačítko "Add Nameserver". Pokiaľ už máte zadané nejaké nameservery kliknite na "Edit Nameservers"

  Zadajte nameservery a uložte zmeny tlačítkom OK:

  • ns.oxiweb.sk
  • ns2.oxiweb.sk
 • DNS servery pre Atlantis

  www.atlantis.sk

  Ak máte vlastnú doménu vedenú u poskytovateľa Atlantis Systems, s. r. o., môžete ju na nás nasmerovať pomocou DNS (NS) serverov, no o ich nasmerovanie môžete požiadať len cez podporu emailom na atlantis@atlantis.sk

  Požiadajte ich o zmenu NS serverov Vašej domény na následujúce:

  • ns.oxiweb.sk
  • ns2.oxiweb.sk
 • DNS servery pre Active24

  www.active24.sk

  Ak máte vlastnú doménu vedenú u poskytovateľa ACTIVE 24, s.r.o., môžete ju na nás nasmerovať pomocou DNS (NS) serverov NSSET.

  Pre doménu .CZ

  V administrácii centrum.active24.cz a kliknite na "Služby" – "Domény“ – "Změny .CZ a .SK v registru" a vyberte koncovku CZ a kliknite na "Pokračovat".

  V poli "změna na:" vyberte "Doméně" a napíšte názov domény bez www (s .cz) a kliknite na "Pokračovat".

  Do pola "Sadu nameserverů" zadajte: WEXBO a kliknite na "Uložit a pokračovat".

  Vyberte kontakt na doménu, ktorím se bude autorizovať zmena a kliknite na "Pokračovat".

  Na kontaktný email Vám príde autorizačný email v tvare nižšie. Skontrolujte údaje a kliknite na odkaz.

  Objaví sa vám stránka na potvrdenie, ešte raz skontrolujte údaje a kliknite na "Souhlasím".

  Pre doménu .EU .COM .NET ...

  V administrácii centrum.active24.cz a kliknite na "Služby" – "Domény“ – "Přehled domén" kliknite na názov domény, na ktorej chcete zmenu nastaviť.

  V druhom kroku zvolte možnosť "změny na doméně".

  Na následujúcej stránke v poli "Nameservery" kliknite na "zmeniť" a nastavte "Hostname" na:

  • ns.oxiweb.sk
  • ns2.oxiweb.sk

  Pre doménu .SK

  V administrácii centrum.active24.cz a kliknite na "Služby" – "Domény“ – "Změny .CZ a .SK v registru" a vyberte koncovku SK a kliknite na "Pokračovat". Po výbere koncovky zvolíte v "změnu DNS" a vyplníte názov domény bez www (s koncovkou .sk). Na následujúcej stránke zmente DNS servery na:

  • ns.oxiweb.sk
  • ns2.oxiweb.sk
 • DNS servery pre G-Hosting

  www.g-hosting.cz

  Ak máte vlastnú doménu vedenú u poskytovateľa Gransy s.r.o. (G-Hosting), môžete ju na nás nasmerovať pomocou DNS NS serverov. Po prihlásení sa do controlpanel g-hostingu v sekcii "Administrace DNS" / "Změnit DNS servery" / kde následne zadáte servery podľa nasledujúceho obrázku.

 • DNS servery pre General registry (domainmaster)

  www.domainmaster.cz

  Ak máte vlastnú doménu vedenú u poskytovateľa General Registry, s.r.o., môžete ju na nás nasmerovať pomocou DNS (NS) serverov NSSET.

  Pre doménu .CZ

  V administrácii domainmaster.cz vyberte zo zoznamu doménu, u ktorej chcete zmeniť NSSET.

  Na stránke s detailom zvolenej domény kliknite na "Změnit parametry domény". Do pola "ID sady nameserverů (nsset)" zadajte: WEXBO a kliknite na "Pokračuj".

  Na ďalšej stránce môžete skontrolovať správnosť zadaných údajov a následně kliknite na "Pokračuj".

  Zmenu NSSET je nutné potvrdiť, preto prejdite na ďalšiu stránku pomocou odkazu "Přejděte na následující stránku".

  Teraz vyberte jednu z možností ako zmenu potvrdíte. Môžete zvoliť napríklad potvrdenie emailom, zo zoznamu kontaktov vyberiete ten, na ktorom bude odoslané heslo pre potvrdenie zmeny a kliknite na "Odeslat".

  Na zvolený email by Vám mala prísť správa s odkazom pre potvrdenie zmeny a s heslom. Kliknite na odkaz v emaile, ktorý otvorí stránku, kde môžete zadať heslo.

  Zadejte heslo z emailu a kliknite na "Potvrdit".

 • DNS servery pre Onebit

  www.onebit.cz

  Ak máte doménu registrovanú v ONEsolution s.r.o. o zmenu DNS serverov môžete požiadať len kontaktovaním ich podpory pomocou autorizovanej požiadavky alebo e-mailom na podpora@onebit.cz. Následne Vám poskytnú ďalšie informácie. Ak sa jedná o .cz doménu, odošlú na e-mail držiteľa domény vygenerované autorizačné heslo, ktoré je nutné pre-poslať späť na ich podporu. Následne nastavia požadovaný NSSET / DNS servery.

  DNS servery:
  • ns.oxiweb.sk
  • ns2.oxiweb.sk
  NSSET:
  • WEXBO
 • DNS servery pre Webglobe

  www.webglobe.sk, www.webglobe.cz

  U spoločnosti WEBGLOBE, s.r.o. je rozdiel ak máte u nich: registrovanú len doménu, alebo registrovanú doménu aj s hostingom.

  1. Ak máte vlastnú doménu "bez hostingu" môžete ju na nás nasmerovať pomocou DNS NS serverov. Nastavenie daných serverov nájdete vo Vašom kontrol paneli (https://kontrolpanel.webglobe.sk/login) v sekcii WEBADMIN / SPRÁVA DOMÉN v záložke DNS. Následne zadajte údaje podľa nasledujúceho obrázku.2. Ak máte vlastnú doménu "s hostingom" zmeniť DNS NS servery môže len Webglobe. Je nutné ich požiadať o zmenu DNS NS serverov priamo vo Vašom kontrol paneli (kontrolpanel.webglobe.sk) v sekcii "Technická podpora" s tým že chcete zmeniť DNS NS servery podľa návodu How to point my domain at WEXBO? (DNS servers).
 • DNS servery pre Yegon

  www.yegon.sk

  Ak máte vlastnú doménu vedenú u poskytovateľa Yegon s.r.o., môžete ju na nás nasmerovať pomocou DNS (NS) serverov. O zmenu nameservoerov môžete požiadať len cez podporu Yegonu v administrácii webpanel.sk v sekcii "Požiadavky".

  Požiadajte ich o zmenu NS serverov Vašej domény na následujúce:

  • ns.oxiweb.sk
  • ns2.oxiweb.sk

Zmena registrátora domény

V prípade, že chcete doménu previesť pod našu správu, pričom o správne nasmerovanie domény sa následne postaráme my, odporúčame postupovať podľa návodu I want to transfer my domain under the management of OxiWeb (change of the registrar).

Správa emailov

Ak chcete svoje emailové správy od pôvodného poskytovateľa presunúť k nám (The migration of mailboxes and their contents (import/export)) alebo chcete svoje emailové schránky naďalej spravovať u pôvodného poskytovateľa (Can I have emails maintained by another provider?), odporúčame ešte pred nasmerovaním si prečítať priložené nápovedy.

Contact uswe are providing the support from 9 am to 5 pm